9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 30 Березня, 2023

Волонтери з об’єднання «Швейна рота» за рік виготовили понад 20 тисяч одиниць адаптивного одягу (відео)

Рік тому волонтерки з Дніпра почали шити балаклави для військових, а зараз «Швейна рота» має понад 300 волонтерів зі всієї України, серед них і біженці за кордоном.

Передає Промисловий Портал з посиланням на Дніпро TV.

Адаптивний одяг від них для поранених українських військовослужбовців розроблявся, враховуючи рекомендації лікарів. Кравчині відшили вже понад 20 тисяч футболок, штанів та інших речей, які вкрай необхідні нашим захисникам.

Серед асортименту майстринь – білизна, футболки, штани, кофти, шкарпетки. Всі вони на липучках і призначені для поранених. 

«Ми консультувалися з медиками, як краще, де що пришити. Бо спочатку в нас булли просто липучки, а до того були просто кнопочки. Але потім вияснилося, що кнопочки… не завжди у хлопців є можливість ці маленькі кнопочки застібнути. Там шнурочок додали, там кишеню. Тобто постійно воно змінюється», – говорить Марина Пальченко, засновниця «Швейної роти».

У «Швейній роті» зараз 12 підрозділів і понад 300 волонтерів. До ініціативи дніпрянок приєдналися швачки з Києва, Полтави, Львова та інших міст України, а також зарубіжжя.

«Також до нас доєдналися майстрині, які виїхали за кордон. Є «Швейна рота – Норвегія», є «Швейна рота – Канада». В них є також кімната в принципі, як у нас, схожа. І вони займаються пошиттям адаптивного одягу, і передають його в Україну до поранених захисників і захисниць», – зазначає координаторка «Швейної роти» Ксенія Самойлич.

За донати волонтерки закупають тканину та фурнітуру. Потім розкроюють та формують набори для пошиття. Їх відсилають майстриням поштою, а вони вдома шиють одяг.

Увагою «Швейної роти» охоплені лікарні в 30 містах, а також польові госпіталі. За рік волонтери відшили більше ніж 20 тисяч одиниць адаптивного одягу. Всі лекала є в електронному вигляді.

Волонтери у Дніпрі потребують не тільки донатів. Вони на безоплатній основі шукають нове приміщення.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають