9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 19 Серпня, 2022

Вінницьке підприємство незрячих відновлює масове виробництво продукції

До війни продукція Вінницького підприємства Українського товариства сліпих (УТОС) успішно продавалася не лише в Україні, а й далеко за її межами. Зокрема, в Польщі, Сербії, Німеччині та Косово. В останні місяці, у зв’язку із повномасштабним вторгненням росії, виробництво на вінницькому підприємстві незрячих було призупинено. Частково працював лише швейний цех.

Втім з першого липня підприємство незрячих поновило масове виробництво продукції. Про це повідомляє пресслужба Вінницької обласної організації УТОС, передає Національний Промисловий Портал.

«Поновлюємо випуск насосів «Водолій» для забору води із криниць і водоймищ, поливу городів. Вони користуються попитом навіть в деяких країнах Європи. Знову будемо випускати кип’ятильники – причому за усіма нормами ДСТУ. Дехто купує такі прилади із нержавіючої трубки, у якому зовсім інша тепловіддача; до того ж цей матеріал не передбачений для харчових потреб. А ми використовуємо стандартні трубки із харчового алюмінію. Не забуваємо й про випуск звукових маячків для людей із вадами зору, постільної білизни і спецодягу для працівників», – розповів директор вінницького підприємства незрячих Костянтин Ільницький.

blank
Фото: пресслужба Українського товариства сліпих (УТОС)
blank
Фото: пресслужба Українського товариства сліпих (УТОС)

Він нагадав, що на підприємстві понад 60% працівників – це люди з інвалідністю. Загалом тут працює близько 140 осіб. Фахівців не бракує, але матеріальна база, на жаль, застаріла. Костянтин Ільницький неодноразово звертався до керівництва Верховної Ради України, Міністерства соціальної політики й навіть звертав увагу Президента України (під час його візиту до Вінниці) щодо необхідності переоснащення підприємств незрячих у різних регіонах.

«Підприємства незрячих варто переоснащувати, після чого набирати молодих спеціалістів. Це допоможе суттєво покращити їхню конкурентоспроможність. Цим варто зайнятися після завершення війни і подальшого очікуваного притоку до нашої країни іноземних інвестицій. Підприємства УТОС можуть успішно випускати товари народного споживання та витримувати конкуренцію з іншими. Бо для них існують податкові пільги (за користування землею, нульова ставка ПДВ) тощо», – підкреслив Костянтин Ільницький.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають