9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 29 Січня, 2023

У Калуші успішно запустили в роботу підприємство з виробництво нетканих матеріалів (відео)

У Калуш на Івано-Франківщину у квітні 2022 року переїхало підприємство з Ірпеня, що займається виготовленням нетканих матеріалів для швейної, будівельної та меблевої галузей.

Наразі тут працюють місцеві жителі, адже після деокупації власники почали відновлювати підприємство в Ірпені. Про це Суспільному розповів начальник виробництва Віталій Чернов, передає Національний Промисловий Портал.

Працівники з Київщини змогли повернутися додому. Тож зараз виробництво працює в Ірпені й у Калуші.

blank
Виробництво нетканих матеріалів у Калуші. Фото: Суспільне

Зі слів Віталія Чернова, в Ірпені підприємство припинило роботу 24 лютого. Після того почали планувати переїзд до Калуша, адже тут було обладнання, яке викупили у місцевого заводу. Його ще до повномасштабного вторгнення хотіли перевезти на Київщину. Відтак у Калуш приїхали 30 працівників підприємства з Ірпеня, які спочатку налагоджували тут виробництво.

Складнощів з розміщенням не виникало, але запустити, налаштувати виробництво було дуже важко.Коли до початку війни планували перевезти обладнання до Ірпеня і почали демонтувати, то після цього потрібно було знову його змонтувати”, — говорить Віталій Чернов.

На заводі в Ірпені російські військові зруйнували склад. Там згоріла готова продукція й частина сировини. Також пошкодили приміщення виробництва й техніку. Після звільнення українськими бійцями міста на підприємстві почали відновлювати роботу. У травні завод запрацював в Ірпені знову, а до кінця літа туди повернулися всі працівники. На виробництві в Калуші працевлаштували місцевих жителів. Один із них – Микола Вірстюк. Тут чоловік влаштувався помічником оператора.

“Швидко все освоїли. Робота з машинами завжди прискорює процес, бо якщо ти вже працював з машинами, ти розумієш саму будову, саму конструкцію і що йде за чим”, — пояснює Микола Вірстюк.

За добу на підприємстві у Калуші виготовляють дві тонни продукції, розповідає технологиня сировини та готової продукції Олена Радько. Планують збільшити виробництво до п’яти тонн за добу.

Неткані матеріали мають дуже широке застосування. Ми у багатьох сегментах випускаємо матеріали. Це — технічний текстиль. Використовується при будівництві доріг, при покрівлі будинків. Також ми виготовляємо утеплювачі для одягу, що також зігрівають наших військових на передовій. Є тут меблеві утеплювачі – матраци, наповнювачі в ковдри, подушки”, — каже Олена Радько.

blank
Виробництво нетканих матеріалів у Калуші. Фото: Суспільне

За її словами, підприємство реалізує свою продукцію в Україні, однак після розширення виробництва планують працювати й над експортом за кордон.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають