9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 6 Лютого, 2023

Країни НАТО збільшать виробництво снарядів через війну в Україні

Країни Північноатлантичного альянсу та їхні союзники планують збільшити виробництво боєприпасів у зв’язку з їх постачанням Україні на тлі російської збройної агресії.

Про це на пресконференції у Берліні заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Суспільне.

“Україні потрібно більше боєприпасів. І це очевидно. Вони неодноразово заявляли про це, тому що це — жорстока війна на виснаження, де є величезна витрата боєприпасів. І це також причина, чому союзники надають Україні більше боєприпасів”, — зазначив посадовець.

За його словами, відтак союзники України планують збільшити власне виробництво боєприпасів.

“Ось чому Німеччина та інші союзники також почали співпрацювати з оборонною промисловістю, щоб збільшити виробництво боєприпасів, частково для поповнення наявних запасів НАТО, та щоб продовжувати доставляти боєприпаси в Україну”, — наголосив Столтенберг.

Він додав що НАТО надаватиме Україні підтримку, щоб не допустити розширення збройного конфлікту за її межі. При цьому Альянс готовий докласти зусиль, щоб посилити протиповітряний захист України.

“Ми всі погодилися з гострою потребою допомогти Україні, в тому числі щодо систем протиповітряної оборони. Союзники готові активізуватись і забезпечити ще більший протиповітряний захист України. Але я також вважаю, що важливо розуміти, що йдеться не лише про відправку нових систем, але й про те, щоб системи, які ми вже поставили, могли працювати. Тому є потреба в боєприпасах до наявних систем. Є потреба в запчастинах та техобслуговуванні”, — наголосив генсек НАТО.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають