9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Червня, 2022

Кожне п’яте державне підприємство в Україні є збитковим

В Україні кожне п’яте державне підприємство є збитковим, а близько 15% держмайна взагалі не використовується.

Про це під час пресконференції на тему: «Приватизація + Демонополізація = Економічне зростання» розповів заступник голови Фонду державного майна України Костянтин Кошеленко.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Укрінформ.

«У нас кожне п’яте державне підприємство є збитковим, кожне третє – не виходить на зв’язок та нормально не функціонує. А що стосується державного майна, то понад 15% і взагалі не використовується. Для порівняння, це площа понад 200 стадіонів «Олімпійський», які пустують або знаходяться в «сірій» та «чорній» оренді», – зауважив посадовець.

Крім того, частина підприємств потребує реконструкції та модернізації. За словами Кошеленка, вирішити цю проблему може приватизація, яка сприятиме залученню інвестиційних коштів в оновлення таких підприємств та наповненню держбюджету загалом.

Зазначимо, Верховна Рада 15 липня 2021 року підтримала у першому читанні законопроєкт, спрямований на пришвидшення приватизаційних процесів шляхом удосконалення інституційного механізму приватизації. Зокрема, уточнюється структура і статус Фонду держмайна, пропонується створити правління ФДМУ.

Так, наприклад, на приватизацію виставлено київський завод «Більшовик» та його підрозділ – ДП “Жашківважмашбуд” АТ “ПКМЗ”, що розташований на Черкащині.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають