9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 11 Грудня, 2023

Користь натурального карпатського варення

Ранковий тост з запашним полуничним варенням, найсмачніший пиріг з вишневою начинкою, пончики зі сливовим варенням – перерахувати всі десерти, до складу яких входить варення, досить складно. Натуральне варення люблять дорослі та діти незалежно від гастрономічних уподобань.

Мало який кондитерський виріб може зрівнятися за смаком із ласощами, звареними з добірних ягід і фруктів за традиційним рецептом. Варення люблять не лише за вишуканий смак та аромат, а й за корисність для організму. Різновидів виготовлених з фруктів або ягід ласощі існує безліч. Одним із найбільш популярних сортів варення в українській кухні є ароматний та корисний леквар з вирощеної без хімії сировини.

Що таке леквар?

Леквар є різновидом варення, що виготовляється за традиційним рецептом. Від інших видів варення леквар відрізняється густотою, тому його часто називають пастилою. У правильно приготованному лекварі стоїть ложка  адже з вогню варення знімають лише тоді, коли густа маса не падає з перевернутого ополоника. Починають варити леквар наприкінці літа, коли дозрівають сливи.

Темно-синій, майже чорний традиційний леквар довго вариться – тривалість процесу залежить від кількості сливи. Готується варення на відкритому вогні у спеціальних казанах при постійному помішуванні (щоб уникнути пригорання). Під час приготування ягоди уварюються наполовину – із 40 кг слив виходить 20 кг леквару.

Цукор та будь-які інші підсолоджувачі додавати не прийнято, хіба що сливи дуже кислі. Завдяки відсутності цукру зберігається леквар дуже довго – 2-3 роки, а якщо він розфасований у глиняні горщики – до 10 років. Готове блюдо не солодке, а з трохи помітною кислинкою, неймовірно смачне та ароматне.

Які бувають леквари?

Століттями леквар готувався із синіх слив – угорок, але зараз для його приготування використовують різні фрукти та ягоди. Варення з брусниці, кизилу, ожини та чорниці називають лекваром, оскільки готується воно за традиційною технологією.

Для приготування леквару використовується також вишня, слива, малина та інші ягоди, вирощені на екологічно чистих луках Закарпаття. Представлені в асортименті інтернет-магазину Tuca-shop органічні леквари виноградний та терновий вражають вишуканістю незвичайного смаку. Пропоновані виробниками товари відповідають світовим стандартам якості та безпеки, що підтверджують сертифікати.

Чим корисний закарпатський леквар?

Закарпатці добре знають цілющі властивості традиційного сливового леквару, що підвищує імунітет та лікує від 100 хвороб. Практично повна відсутність цукру робить ласощі ідеальним вибором:

·             для людей, які страждають на діабет;

·             для вагітних жінок;

·             для маленьких дітей.

Ефективний леквар при лікуванні:

- Advertisement -

·             постковідних ускладнень;

·             захворювань шлунка та шлунково-кишкового тракту;

·             застудних захворювань.

Леквар з малини містить фітоніциди та натуральну саліцилову кислоту, яка входить у жарознижувальні та протизапальні препарати (натуральна саліцилова кислота повністю засвоюється). Мідь, що міститься малиновому лекварі, ефективна при депресії.

Чорничний леквар містить:

·            органічні кислоти;

·            марганець та залізо;

·            каратиноїди, що позитивно впливають на зір, волосся, шкіру.

У лекварі з вишні містяться кумарин, що знижує згортання крові, вітаміни, антиоксиданти.

Леквари, що є дієтичними продуктами, поєднують корисність і прекрасний смак. Будь-який леквар активує вироблення сератоніну (гормон щастя), що покращує настрій та психоемоційний стан.

Останні новини:

Зараз читають