9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 23 Травня, 2022

Канада відправила в Україну партію військової допомоги

Канада відправила до України військово-транспортний літак із військовою допомогою та інструкторами на борту.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

У ніч на 4 лютого Міноборони Канади направило до нашої країни літак із вантажем нелетального озброєння та інструкторами, які мають навчити українських військових працювати з ним, 4 лютого повідомила пресслужба оборонного відомства країни.

Допомога надається у рамках нещодавно оголошеної Канадою негайної підтримки України та продовження й розширення операції UNIFIER, місії з підготовки та нарощування потенціалу Збройних сил України.

«Серед відправленого спорядження: засоби індивідуального захисту та перенесення вантажів, а також розвідувальне обладнання та засоби ведення спостереження», – зазначили у повідомленні канадського міністерства оборони.

У відомстві додали, що літаком C-177 Globemaster, який вилетів з бази Трентон, в Україну також прибудуть канадські військовослужбовці, які “допоможуть в інтеграції спорядження” та навчать українських військовослужбовців працювати з ним.

«Ці військові залишаться в Україні для проведення додаткового наставництва українських силовиків», – йдеться у повідомленні.

Наприкінці січня, прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо під час брифінгу канадського уряду заявив, що його країна на три роки продовжить і суттєво розширить свою військову тренувальну місію в Україні під назвою UNIFIER, і те що Канада передасть Україні нелетальне обладнання, поділиться розвідданими та допоможе протистояти кібератакам.

«Сьогодні я постановив продовжити операцію UNIFIER ще на три роки, розширити цю тренувальну місію та надати Україні негайну допомогу», – сказав Трюдо.

За словами Трюдо, це обійдеться Канаді у 340 мільйонів канадських доларів (близько 280 млн доларів США).

Він додав, що Канада також передасть Україні «нелетальне обладнання, поділиться розвідувальними даними та допоможе протистояти кібератакам».

«Наша відданість операції UNIFIER гарантує, що Збройні сили Канади продовжать підтримувати безпекові сили України, аби Україна могла захистити свій суверенітет, безпеку та територіальну цілісність», – підсумував Трюдо.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають