9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 5 Лютого, 2023

Канада профінансує виробництво зенітно-ракетного комплексу NASAMS для України

Канада купує зенітно-ракетний комплекс NASAMS для Повітряних сил Збройних сил України.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Про купівлю NASAMS міністр національної оборони Канади Аніта Ананд повідомила під час розмови з міністром оборони України Олексієм Резніковим.

“Сьогодні вранці в ході розмови (…) було наголошено: системи протиповітряної оборони є головним пріоритетом для України. Тому Канада купує у США передовий зенітно-ракетний комплекс NASAMS для України”, – написала у своїх соціальних мережах Аніта Ананд.

Часові рамки передачі “канадського” зенітного комплексу Аніта Ананд не уточнила. Враховуючи слова про купівлю цих систем у США, можна припустити, що вони будуть виготовлені з нуля на підприємстві Raytheon Technologies. У такому випадку виготовлення може затягнутись через чергу на виробництві.

blank
ЗРК NASAMS. Фото з відкритих джерел

Раніше Пентагон уклав контракт із компанією Raytheon Technologies на виробництво додаткових шести зенітних ракетних комплексів NASAMS для Збройних сил України на суму понад 1,2 млрд доларів.

До угоди на 1,216 млрд доларів входить виробництво пускових установок ЗРК, супутнього обладнання, запасних частин, навчання українського військового персоналу, який буде оперувати комплексами NASAMS та інші послуги.

У американському оборонному відомстві зазначили, що роботи з виготовлення ЗРК планують завершити до 28 листопада 2025 року.

blank
ЗРК NASAMS. Фото з відкритих джерел

Україна вже має на озброєнні два комплекси ЗРК NASAMS, які в жовтні були передані Сполученими Штатами в рамках міжнародної військової допомоги.

Таким чином Вашингтон сумарно має намір поставити Україні вісім таких нових комплексів ППО.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають