9.5 C
Alba Iulia
Субота, 4 Грудня, 2021

Збройні сили вперше уклали контракт на постачання сучасних тактичних радіостанцій

На повний перехід бойових підрозділів Збройних сил на захищені системи зв’язку знадобиться близько п’яти років.

Відповідну інформацію про поточну ситуацію в Збройних силах України з забезпечення сучасними видами захищеного зв’язку та плани з переоснащення повідомив в програмі Security Talks начальник відділу радіозв’язку Командування військ зв’язку та кіберзахисту Юрій Гай, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

Зокрема, він повідомив, що у 2021 році Міноборони вперше уклало угоду з закупівлі тактичних радіостанцій (УКВ-діапазону).

“В цьому році ми фактично вперше уклали контракт на постачання саме тактичних радіостанцій, не короткохвильових, як в нас було раніше, а саме тактичних (УКВ). На сьогодні є необхідність у поступовій заміні транкінгового зв’язку, в першу чергу у військових частинах бойового складу на радіостанції тактичного зв’язку”, – відзначив Юрій Гай, при цьому не уточнюючи кількісно-вартісні показники замовлення та власне модель й виробника.

Також представник Командування військ зв’язку та кіберзахисту повідомив про поточну ситуацію з оснащенням підрозділів сучасними зразками.

За його словами, наразі майже повністю закрита необхідність в забезпеченні більш простими радіостанціями трекінгового зв’язку, основним представником яких в ЗСУ є Motorola. Насиченість у підрозділах складає близько 80-100% від потреби.

blank
Практично весь короткохвильовий зв’язок в Збройних силах України базується на техніці L3Harris

Також значний відсоток забезпечення у сегменті короткохвильового зв’язку (КВ-діапазон), представником якого є L3Harris і які раніше (з 2016 року) навіть закупалися Міноборони за бюджетні кошти.

“Що стосується сегменту короткохвильового радіозв’язку, то він також суто радіостанцій компанії Harris. На сьогодні відсоток забезпечення досить високий. Близько 60%”, – повідомив Юрій Гай.

Найбільш складна ситуація серед тактичних станцій УКВ-діапазону, яких військо потребує дуже багато. Попри великі постачання за кошти відділенні на військову допомогу Україні з боку США радіостанцій L3Harris (станом на кінець 2020 року – на $300 млн) та придбання станцій Aselsan, кількість тактичних радіостанцій охоплює лише приблизну п’яту частину від потреб ЗСУ.

“Від потреби це, майбуть, відсотків 15-16.. біля 20%, десь така. Це забезпечення підрозділів ЗСУ (сучасними УКВ-радіостанціями)”, – відзначив начальник відділу радіозв’язку Командування військ зв’язку та кіберзахисту, додавши, що це здебільше станції Harris та Aselsan (у приблизно однаковому процентному співвідношенні), а техніки від Elbit Systems менше “на порядок”.

Водночас Юрій Гай висловив надію на значне прискорення насичення бойових підрозділів тактичними радіостанціями, яке буде відбуватися як за рахунок міжнародної допомоги (так США планують виділити в найближчі чотири роки на закупівлі техніки L3Harris для ЗСУ близько $300 млн) так і за власні кошти.

“Я маю надію, що це (повне переоснащення на новітні й захищені засоби зв’язку) буде не більше ніж 5 років”, – відзначив Юрій Гай.

Нагадаємо, на сьогодні практично повністю перейшли на цифрові радіостанції L3Harris підрозділи Військово-морських сил, Десантно-штурмових військ та Сил спеціальних операцій. А ось Сухопутні війська наразі на початку цього шляху.

blank
Продукція L3Harris на виставці “Зброя та Безпека-2019”

Так, останні кілька неділь проходив демонстраційний показ засобів тактичного радіозв’язку виробництва компанії L3Harris для Сухопутних військ ЗСУ. У першу неділю проходили лабораторні випробування (на базі Військового інституту телекомунікацій та інформатизації) на підтвердження тактико-технічних характеристик радіостанцій.

Потім, дослідними зразками було оснащено кілька одиниць техніки (Т-64 та БМП-1) й були проведені вже практичні випробування, зокрема, з проведенням бойових стрільб.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають