9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 15 Серпня, 2022

Запорізькі підлітки розробили додаток який дозволяє моніторити рівень забрудненості повітря в місті

Команда дівчат із Запоріжжя взяла участь у конкурсі Technovation Challenge і розробила додаток AirNear, що моніторить рівень забрудненості повітря в місті.

Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на MediaSapiens.

Щороку Technovation запрошує дівчат із усього світу «вивчити та застосувати на практиці навички, необхідні для вирішення проблем своїх спільнот із використанням технології». Так свою місію описує сама програма.

Додаток AirNear, який розробила команда Zaporozhye_teen, показує забрудненість повітря в рідному місті дівчат Запоріжжі. До участі в Technovation Challenge 15-річні Анна Шило, Євгенія Камінська і Даша Табунщик програмувати не вміли. За три місяці вони просунулися від ідеї AirNear до створення прототипу свого додатку.

У ньому можна переглянути карту Запоріжжя, на якій позначено зони, де концентруються певні типи шкідливих речовин. При цьому в додатку видно точні координати забруднення та які саме шкідливі речовини в цьому місці накопичилися (зокрема, фенол, оксид азоту). Дані для додатка команда отримує із запорізької лабораторії при Міністерстві охорони здоров’я, відповідальної за збір інформації стосовно забрудненості повітря й показників тих речовин, які перевищують норму. Щотижня лабораторія надсилає ці дані дівчатам і вони вносять його в базу свого додатку.

За задумом, мешканці міста зможуть планувати свою активність поза домом, враховуючи ризики для здоров’я. Крім того, AirNear робить проблему забрудненого повітря більш видимою.

У Запоріжжі це основна проблема, тому ми вирішили зосередитися на ній, —розповіла учасниця команди Даша Табунщик. — Щодня ми виходимо на вулицю і буквально бачимо смог. Коли сідає сонце, через пил розсіюється світло. Видно, чим ми дихаємо. Ми спершу намагалися продумати тему сміття, тому що забруднення землі теж є негативним явищем, але зрештою зійшлися на думці, що в наших силах зробити ось такий додаток.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають