9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 2 Квітня, 2023

З грудня в Україні з’являться електронні водійські права та техпаспорт

Кабінет Міністрів України схвалив експериментальний проект із застосування цифрових водійських прав і свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу.

Передає Національний Промисловий Портал з посланням на ЦТС.

Запускаємо експериментальний проєкт із застосування електронного посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, які можуть пред’являтися поліції замість пластикових документів!, – повідомили у Міністерстві цифрової трансформації.

У міністерстві пояснили, що електронні права та техпаспорт — це цифровий образ виданих особі цих документів разом з унікальним електронним ідентифікатором (QR-кодом). Водій зі свого смартфона пред’являє його поліцейському, а той за допомогою спеціальних технічних засобів підтверджує дані в електронних ресурсах єдиної інформаційної системи МВС.

У Міністерстві додали, що для замовлення цифрових прав та/або техпаспорта водієві потрібно буде завантажити на смартфон мобільний додаток Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (Дія) і пройти електронну ідентифікацію.

Електронні права і техпаспорт формуються автоматично при наявності в єдиній інформаційній системі МВС всіх відомостей, які зазначаються в посвідченні водія та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, в тому числі цифровій фотографії особи.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають