9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 31 Березня, 2023

З 1 квітня в Україні з’явиться електронний лікарняний

Мінсоцполітики спільно з Міністерством охорони здоров’я планує запустити з 1 квітня електронні лікарняні. За підрахунками Мінсоцполітики, економія коштів від впровадження електронного лікарняного складе від 1 до 4 млрд грн щорічно.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Уніан.

Запровадження електронних лікарняних стане лише початковим етапом, а основний етап – повноцінний запуск системи лікарняних, коли лікар буде записувати дані про те, що пацієнт захворів, у сервіс запису до лікарів і збереження медичних даних, який буде формувати медичний висновок, що автоматично вирушить у Пенсійний фонд, до реєстру платників ЄСВ (єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування УНІАН), а далі – до Фонду соціального страхування для нарахувань. Цей етап буде запускатися з 1 вересня по всій країні.

Запровадження цієї системи дозволить перевіряти правомірність видачі пацієнтам електронних лікарняних і мінімізувати зловживання в цій сфері. У відомстві планують таким чином припинити потік виписування за день лікарняних, оскільки можна буде перевірити всі факти з прив’язкою до прізвища доктора.

За даними заступника міністра соціальної політики України Олега Коваля, у 2018-му році в Україні було оформлено понад 4,3 млн листків непрацездатності, зокрема у зв’язку з вагітністю, у 2019 році – понад 3,9 млн, при цьому бюджет виплат за цією статтею становив 15 млрд грн.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають