9.5 C
Alba Iulia
Субота, 30 Вересня, 2023

В Україні вперше тестують 5G телеметрію на шахтному комбайні

Vodafone Україна, Ericsson та ДТЕК Енерго зробили ще один крок у цифровізації підприємства Corum Group та впровадження 5G технологій.

Компанії провели успішні тести 5G телеметрії на харківському машинобудівному заводі “Корум Світло Шахтаря” (ДТЕК Енерго), передає Національний Промисловий Портал з посиланням на пресслужбу Групи.

5G-модем Quictel, встановлений на очисний комбайн, підключили до приватної мережі 5G Ericsson. Технологія дозволяє реальному часі збирати дані про стан обладнання, передаючи їх на сервер підприємства. Тестування телеметрії – один з етапів реалізації першого в Україні пілотного проєкту Smart Factory 5G.

blank

Технологія працює у приватній мережі 5G (Private Network), яку компанії Vodafone та Ericsson розгорнули на заводі. Вона дозволяє швидко передавати великі обсяги даних про роботу комбайна у шахті без використання кабелів. Власна мережа 5G забезпечує обробку інформації локально для підприємства: дані захищені й недоступні для зовнішніх сторін.

5G телеметрія була протестована у складальному цеху заводу. Проведені тестування підтвердили, що таку технологію можна використовувати під землею. Надалі очисний комбайн, призначений для видобутку вугілля у складних гірничо-геологічних умовах, можна буде підключити до 5G у шахті. Дані, що надходять із комбайна, будуть доступні для перегляду віддалено зі смартфона або іншого гаджета.

В цей час із комбайна на сервер через кабелі передається близько 300 технічних показників. При переміщенні техніки завжди існує ризик пошкодження кабелів. Бездротова технологія 5G значно підвищить безперебійність передачі даних, надійність комбайна та безпеку шахтарів і допоможе миттєво реагувати у разі будь-яких позаштатних ситуацій.

blank

Попередні успіхи з 5G

Зазначимо, що наприкінці минулого року на підприємстві було проведено успішні тести електромобіля – рішення для віддаленого керування транспортними засобами через мережу 5G.

Vodafone Україна спільно з ДТЕК Енерго, Ericsson та Corum Group влітку оголосили про старт першого в Україні проєкту Smart Factory 5G. Згідно з проєктом на заводі розгорнули приватну технологічну мережу зв’язку 5G, в яку інтегруються мобільні пристрої, виробниче обладнання, пристрої, що керують процесами і системи віддаленого й автоматизованого управління. До проєкту залучені фахівці Corum Group та програми MODUS з цифрової трансформації ДТЕК.

Останні новини:

Зараз читають