9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Вересня, 2021

“Укрелектроапарат” у 2017 році планує збільшити виробництво на 53%

 • ПАТ “Укрелектроапарат” (Хмельницький), велике підприємство трансформаторобудування України, в 2017 році планує збільшити обсяг виробництва на 53,4% в порівнянні з 2016 роком

  Згідно з інформацією в фінансовому звіті підприємства за 2016 рік, такі плани на поточний рік сформовані, зокрема, для забезпечення беззбиткової роботи підприємства на тлі економічної кризи в Україні і світі, непрогнозованою економічної ситуації. Передає Інтерфакс-Україна.

  За інформацією компанії, в 2016 році обсяг виробництва продукції в діючих цінах склав 393,29 млн грн, в порівняльних – 326,13 млн грн, що на 37,4% менше, ніж роком раніше.

  У минулому році, зокрема, завод випустив близько 2,23 тис. Електричних трансформаторів на 337,61 млн грн (в 2015-му – 3,23 тис. На 469,5 млн грн), що склало 85,8% від загального обсягу виробництва. Крім того, випущено 286 од. комплектних трансформаторних підстанцій (КТП) на 45,32 млн грн (в 2015-му – 227 од. на 21,5 385 од.), а також інша продукція.

  Чистий дохід від реалізації ПАТ скоротився на 30% – до 382,03 млн грн, що негативно вплинуло на рівень прибутковості: чистий прибуток скоротився більш ніж в 2,3 рази – до 28,73 млн грн (збігається з раніше оприлюдненими попередніми показником).

  За оцінкою компанії, такі показники викликали зниження величини власного капіталу на 7%, що не завадило направити частину коштів на скорочення обсягу кредитів банків, загальна сума яких в 2016 році знизилася на 20%.

  Як повідомляється в фінзвіті, в 2016 році “Укрелектроапарат” експортував 67,6% реалізованої продукції, в тому числі 56% загального обсягу продажів припало на Росію.

  Компанія відзначає, що її цінова політика протягом минулого року залишалася досить складною, відпускні ціни на її продукцію не підвищувалися, тоді як підвищити їх потрібно було б на 7-8% за рахунок збільшення вартості основних матеріалів і комплектуючих через зростання курсу долара (з 23,78 грн/$1 до 27,19 грн/$1) і євро (з 25,55 грн/EUR1 до 28,42 грн/EUR1).

  За даними “Укрелектроапарат”, зокрема, вартість чорного прокату зросла на 43-62%, листового – на 73%, стали для виробництва баків трансформаторів – на 15%, мідної катанки – на 45%, алюмінієвої катанки – на 15%.

  Подорожчали також в середньому на 15% комплектуючі (імпортні автовимикачі, а також ізолятори, реле і ін.).

  “Укрелектроапарат” спеціалізується, зокрема, на випуску різних типів масляних і сухих трансформаторів, КТП потужністю від 10 кВт до 2500 кВт, трансформаторів і реакторів для електровозів і електропоїздів. В цілому випускає 40 видів, 450 модифікацій виробів електротехнічного машинобудування.

  Основні споживачі “Укрелектроапарат” – енергорозподільчих компанії, меткомбінати, новобудови, компанії з обслуговування залізничного транспорту і нафтогазового комплексу.

  У числі основних конкурентів в Україні на підприємстві називають, зокрема, ПАТ “Запоріжтрансформатор”, “Трансформатор-сервіс” (Хмельницький), “Ампер” (Кременчук), а також російські “Група компаній” Електрощит “(Самара), ВАТ” АЛТТРАНС “(Барнаул), білоруський Мінський електротехнічний завод і казахстанський Кентаусскій трансформаторний завод.

  Станом на кінець 2016 роки її великими акціонерами були п’ять фізосіб.

  Згідно з повідомленням підприємства, за підсумками 2016 року загальна збори акціонерів 7 квітня 2017 року вирішив виплатити дивіденди, направивши на них нерозподілений чистий прибуток в розмірі 29,23 млн грн, з розрахунку 1,62 грн на одну акцію номіналом 0,25 грн (за підсумками 2015 року виплачувалися 2,22 грн дивідендів на акцію).

  Як повідомлялося, за підсумками 2015 року “Укрелектроапарат” скоротив чистий дохід на З5% в порівнянні з 2014 роком – до 501,68 млн грн, чистий прибуток – більш ніж вчетверо, до 66,36 млн грн.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  «Завод 410 ЦА» прийняв на ремонт черговий літак Ан-26 Повітряних Сил ЗСУ

  На Державне підприємство «Завод 410 ЦА» прилетів для ремонту Ан-26 Повітряних Сил Збройних Сил України.

  Уряд розблокував виробництво нових кормів для тварин в Україні

  Уряд розблокував процедуру державної реєстрації кормових добавок, що дозволяє розпочати виробництво нових кормів для тварин українським компаніям.Як повідомляє пресслужба Міністерства економіки, відповідний...

  До кінця року на Бурштинській ТЕС відремонтують шість енергоблоків

  На Бурштинсьткій ТЕС до кінця року відремонтують шість енергоблоків. Інвестиції в оновлення електростанції складуть 546 мільйонів гривень.Про це...

  Бориспіль увійшов до ТОП-5 кращих аеропортів Східної Європи

  Аеропорт Бориспіль посів п'яте місце в рейтингу 10 найкращих повітряних гаваней Східної Європи, складеному британською компанією Skytrax.Передає Національний Промисловий...

  В Україні збільшилось виробництво сільськогосподарської продукції

  Згідно з даними Держстату, в Україні за рік виробництво сільгосппродукції всіх категорій зросло на 8,4% в порівнянні з торішнім показником за аналогічний...

  За рік роботи поромна переправа Орлівка-Ісакча перевезла майже 32 тисячі транспортних засобів

  За рік роботи з 10 серпня 2020 року поромна переправа через Дунай між Україною і Румунією - "Орловка-Ісакча" - за цей час...

  Завод на Полтавщині розпочав будівництво нової лінії для виробництва кормових добавок

  Глобинський переробний завод розпочав будівництво нової технологічної лінії. На ній виготовлятимуть соєвий протеїновий концентрат, який використовують як кормову добавку для тварин.

  У Коломиї відроджують виробництво екскаваторів

  Коломийська міська рада планує закупити для комунальних підприємств екскаватори «Карпатець».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на інтернет-ресурс газети "Галичина".

  Зараз читають

  Міноборони готує додаткове замовлення на три літаки Ан-178 до кінця року

  Міністерство оборони України вже в цьому році може додатково замовити ще три військово-транспортні літаки Ан-178.

  “Інтерпайп” переміг у тендері “Укрзалізниці” на постачання 3,6 тисячі коліс

  "Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод" ("Інтерпайп НТЗ") переміг у тендері АТ "Укрзалізниця" на постачання 3,6 тисячі коліс з...

  “Укравтодор” встановлює системи зважування в русі на Варварівському мосту в Миколаєві

  У Миколаєві на Варварівському мосту через річку Південний Буг встановлюють автоматичну систему зважування в русі.

  До кінця року на Бурштинській ТЕС відремонтують шість енергоблоків

  На Бурштинсьткій ТЕС до кінця року відремонтують шість енергоблоків. Інвестиції в оновлення електростанції складуть 546 мільйонів гривень.