9.5 C
Alba Iulia
Середа, 20 Січня, 2021

“Укрелектроапарат” у 2017 році планує збільшити виробництво на 53%

 • ПАТ “Укрелектроапарат” (Хмельницький), велике підприємство трансформаторобудування України, в 2017 році планує збільшити обсяг виробництва на 53,4% в порівнянні з 2016 роком

  Згідно з інформацією в фінансовому звіті підприємства за 2016 рік, такі плани на поточний рік сформовані, зокрема, для забезпечення беззбиткової роботи підприємства на тлі економічної кризи в Україні і світі, непрогнозованою економічної ситуації. Передає Інтерфакс-Україна.

  За інформацією компанії, в 2016 році обсяг виробництва продукції в діючих цінах склав 393,29 млн грн, в порівняльних – 326,13 млн грн, що на 37,4% менше, ніж роком раніше.

  У минулому році, зокрема, завод випустив близько 2,23 тис. Електричних трансформаторів на 337,61 млн грн (в 2015-му – 3,23 тис. На 469,5 млн грн), що склало 85,8% від загального обсягу виробництва. Крім того, випущено 286 од. комплектних трансформаторних підстанцій (КТП) на 45,32 млн грн (в 2015-му – 227 од. на 21,5 385 од.), а також інша продукція.

  Чистий дохід від реалізації ПАТ скоротився на 30% – до 382,03 млн грн, що негативно вплинуло на рівень прибутковості: чистий прибуток скоротився більш ніж в 2,3 рази – до 28,73 млн грн (збігається з раніше оприлюдненими попередніми показником).

  За оцінкою компанії, такі показники викликали зниження величини власного капіталу на 7%, що не завадило направити частину коштів на скорочення обсягу кредитів банків, загальна сума яких в 2016 році знизилася на 20%.

  Як повідомляється в фінзвіті, в 2016 році “Укрелектроапарат” експортував 67,6% реалізованої продукції, в тому числі 56% загального обсягу продажів припало на Росію.

  Компанія відзначає, що її цінова політика протягом минулого року залишалася досить складною, відпускні ціни на її продукцію не підвищувалися, тоді як підвищити їх потрібно було б на 7-8% за рахунок збільшення вартості основних матеріалів і комплектуючих через зростання курсу долара (з 23,78 грн/$1 до 27,19 грн/$1) і євро (з 25,55 грн/EUR1 до 28,42 грн/EUR1).

  За даними “Укрелектроапарат”, зокрема, вартість чорного прокату зросла на 43-62%, листового – на 73%, стали для виробництва баків трансформаторів – на 15%, мідної катанки – на 45%, алюмінієвої катанки – на 15%.

  Подорожчали також в середньому на 15% комплектуючі (імпортні автовимикачі, а також ізолятори, реле і ін.).

  “Укрелектроапарат” спеціалізується, зокрема, на випуску різних типів масляних і сухих трансформаторів, КТП потужністю від 10 кВт до 2500 кВт, трансформаторів і реакторів для електровозів і електропоїздів. В цілому випускає 40 видів, 450 модифікацій виробів електротехнічного машинобудування.

  Основні споживачі “Укрелектроапарат” – енергорозподільчих компанії, меткомбінати, новобудови, компанії з обслуговування залізничного транспорту і нафтогазового комплексу.

  У числі основних конкурентів в Україні на підприємстві називають, зокрема, ПАТ “Запоріжтрансформатор”, “Трансформатор-сервіс” (Хмельницький), “Ампер” (Кременчук), а також російські “Група компаній” Електрощит “(Самара), ВАТ” АЛТТРАНС “(Барнаул), білоруський Мінський електротехнічний завод і казахстанський Кентаусскій трансформаторний завод.

  Станом на кінець 2016 роки її великими акціонерами були п’ять фізосіб.

  Згідно з повідомленням підприємства, за підсумками 2016 року загальна збори акціонерів 7 квітня 2017 року вирішив виплатити дивіденди, направивши на них нерозподілений чистий прибуток в розмірі 29,23 млн грн, з розрахунку 1,62 грн на одну акцію номіналом 0,25 грн (за підсумками 2015 року виплачувалися 2,22 грн дивідендів на акцію).

  Як повідомлялося, за підсумками 2015 року “Укрелектроапарат” скоротив чистий дохід на З5% в порівнянні з 2014 роком – до 501,68 млн грн, чистий прибуток – більш ніж вчетверо, до 66,36 млн грн.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Харків отримав чергову партію тролейбусів “Богдан”

  Представники Харківського КП «ТРОЛЕЙБУСНЕ ДЕПО № 3» прийняли нову партію тролейбусів "Богдан" у Луцьку. Цього разу було...

  У Запорізькій області збудували біоелектростанцію

  У місті Токмак Запорізької побудували біотеплоелектростанцію «Придніпровська БіоТЕС». Станція стане майданчиком для розвитку індустріального парку на території південної промзони міста.Передає...

  У будівництві аеропорту на Закарпатті визначили переможця передпроєктних робіт

  Переможцем тендеру з виконання передпроєктних робіт із будівництва аеропорту на Закарпатті став консорціум “Ленд Буд Проект ЮА”. Очікувана вартість робіт становитиме 4...

  Українські морпіхи отримають амфібійні можливості

  Морська піхота Військово-морських сил України отримає амфібійні можливості.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.В складі військових...

  У Івано-Франківському університеті створили науковий парк

  На базі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу було створено науковий парк «Надійний трубопровідний транспорт енергоносіїв».Передає Національний...

  П’ять міст України купували трамваї у 2020 році

  У 2020 році п'ять міст України придбали 49 трамваїв.Цю інформацію надав ресурс AllTransUA, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Водолазна школа ВМС України отримала нові гідрокомбінезони

  Водолазна Школа Військово-морських сил ЗС України отримала нові костюми, мова йде про сучасні гідрокомбінезони сухого та мокрого типу польської марки «Eques».

  В Україні створять фонд стартапів лісового господарства

  "Лісовий інноваційно-аналітичний центр" почав створення Фонду лісопромислових стартапів. Створення фонду розпочато за дорученням глави Держагентства лісових ресурсів України Василя Кузьовіча.

  Зараз читають

  У Польщі продовжують виготовляти паливні елементи для українських керованих ракет РК-3

  На замовлення української військової промисловості у Польщі продовжується виробництво твердопаливних шашок для керованих ракет РК-3 комплексу "Корсар"...

  Резервісти Операції об’єднаних сил отримали новітні ПТРК “Стугна-П” (відео)

  Збройні сили України продовжують нарощувати можливості зі знищення бронетехніки противника на Півдні України.Передає Національний...

  Українські морпіхи отримають амфібійні можливості

  Морська піхота Військово-морських сил України отримає амфібійні можливості.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Інвестиції в завод “Інтерпайп Сталь” за дев’ять років склали мільярд доларів

  У січні 2021 року електросталеплавильному комплексу "Інтерпайп Сталь" у місті Дніпро виповнюється 9 років. За цей період...