9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 9 Травня, 2021

“Укрелектроапарат” у 2017 році планує збільшити виробництво на 53%

 • ПАТ “Укрелектроапарат” (Хмельницький), велике підприємство трансформаторобудування України, в 2017 році планує збільшити обсяг виробництва на 53,4% в порівнянні з 2016 роком

  Згідно з інформацією в фінансовому звіті підприємства за 2016 рік, такі плани на поточний рік сформовані, зокрема, для забезпечення беззбиткової роботи підприємства на тлі економічної кризи в Україні і світі, непрогнозованою економічної ситуації. Передає Інтерфакс-Україна.

  За інформацією компанії, в 2016 році обсяг виробництва продукції в діючих цінах склав 393,29 млн грн, в порівняльних – 326,13 млн грн, що на 37,4% менше, ніж роком раніше.

  У минулому році, зокрема, завод випустив близько 2,23 тис. Електричних трансформаторів на 337,61 млн грн (в 2015-му – 3,23 тис. На 469,5 млн грн), що склало 85,8% від загального обсягу виробництва. Крім того, випущено 286 од. комплектних трансформаторних підстанцій (КТП) на 45,32 млн грн (в 2015-му – 227 од. на 21,5 385 од.), а також інша продукція.

  Чистий дохід від реалізації ПАТ скоротився на 30% – до 382,03 млн грн, що негативно вплинуло на рівень прибутковості: чистий прибуток скоротився більш ніж в 2,3 рази – до 28,73 млн грн (збігається з раніше оприлюдненими попередніми показником).

  За оцінкою компанії, такі показники викликали зниження величини власного капіталу на 7%, що не завадило направити частину коштів на скорочення обсягу кредитів банків, загальна сума яких в 2016 році знизилася на 20%.

  Як повідомляється в фінзвіті, в 2016 році “Укрелектроапарат” експортував 67,6% реалізованої продукції, в тому числі 56% загального обсягу продажів припало на Росію.

  Компанія відзначає, що її цінова політика протягом минулого року залишалася досить складною, відпускні ціни на її продукцію не підвищувалися, тоді як підвищити їх потрібно було б на 7-8% за рахунок збільшення вартості основних матеріалів і комплектуючих через зростання курсу долара (з 23,78 грн/$1 до 27,19 грн/$1) і євро (з 25,55 грн/EUR1 до 28,42 грн/EUR1).

  За даними “Укрелектроапарат”, зокрема, вартість чорного прокату зросла на 43-62%, листового – на 73%, стали для виробництва баків трансформаторів – на 15%, мідної катанки – на 45%, алюмінієвої катанки – на 15%.

  Подорожчали також в середньому на 15% комплектуючі (імпортні автовимикачі, а також ізолятори, реле і ін.).

  “Укрелектроапарат” спеціалізується, зокрема, на випуску різних типів масляних і сухих трансформаторів, КТП потужністю від 10 кВт до 2500 кВт, трансформаторів і реакторів для електровозів і електропоїздів. В цілому випускає 40 видів, 450 модифікацій виробів електротехнічного машинобудування.

  Основні споживачі “Укрелектроапарат” – енергорозподільчих компанії, меткомбінати, новобудови, компанії з обслуговування залізничного транспорту і нафтогазового комплексу.

  У числі основних конкурентів в Україні на підприємстві називають, зокрема, ПАТ “Запоріжтрансформатор”, “Трансформатор-сервіс” (Хмельницький), “Ампер” (Кременчук), а також російські “Група компаній” Електрощит “(Самара), ВАТ” АЛТТРАНС “(Барнаул), білоруський Мінський електротехнічний завод і казахстанський Кентаусскій трансформаторний завод.

  Станом на кінець 2016 роки її великими акціонерами були п’ять фізосіб.

  Згідно з повідомленням підприємства, за підсумками 2016 року загальна збори акціонерів 7 квітня 2017 року вирішив виплатити дивіденди, направивши на них нерозподілений чистий прибуток в розмірі 29,23 млн грн, з розрахунку 1,62 грн на одну акцію номіналом 0,25 грн (за підсумками 2015 року виплачувалися 2,22 грн дивідендів на акцію).

  Як повідомлялося, за підсумками 2015 року “Укрелектроапарат” скоротив чистий дохід на З5% в порівнянні з 2014 роком – до 501,68 млн грн, чистий прибуток – більш ніж вчетверо, до 66,36 млн грн.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Збройні сили випробували вітчизняні імітатори повітряної цілі Flying Target-1 (відео)

  Уперше у Збройних Силах України здійснено успішне випробування імітатора низьколітаючої повітряної цілі Flying Target-1.

  Порт “Південний” з початку року обробив майже п’ять мільйонів тонн вантажів

  З початку 2021 року перевалка госстівідора морський торговельний порт "Південний" склала 4,695 мільйона тонн вантажів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Wizz Air відкриває чотири нові маршрути зі Львова

  Угорський лоукостер Wizz Air оголосив про запуск рейсів за чотирма напрямками з аеропорту Львів - у Меммінген (Німеччина), Неаполь (Італія), Варшаву і...

  В Одесі проведено обстеження та очищення дна на місці аварії танкера Delfi (фото)

  АМПУ власними силами провела водолазне очищення морського дна в Одесі на місці аварії танкера Delfi.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Україна та Угорщина погодили ремонт та будівництво прикордонних гідротехнічних споруд

  Українсько-угорська робоча група із захисту від шкідливої ​​дії вод погодила будівництво нових і реконструкцію ряду наявних гідротехнічних споруд з метою обводнення Берегівської...

  Прибутки ДП «Антонов» за рік зросли на 45%

  Чистий дохід ДП «Антонов» у 2020 році зріс на 25%, а прибуток – на 45%.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  У Дніпрі пройшла перша з 2008 року збійка тунелів метрополітену (відео)

  У місті Дніпро 28 квітня будівельники метрополітену з'єднали два тунелі - між станціями "Театральна" та "Вокзальна".Про це повідомив...

  Корпорація “Богдан” потіснила багаторічного монополіста Škoda та вийшла на чеський ринок міського транспорту

  Корпорація "Богдан" в консорціумі з чеською компанією Tram For Envi поставить шість тролейбусів з автономним ходом для транспортної компанії чеського міста Їглава...

  Зараз читають

  Миколаївський суднобудівний завод відремонтує катер “Скадовськ” ВМС України

  Миколаївський Суднобудівний Завод (МСЗ) отримав перемогу в переговорній процедурі на ремонт патрульного катера «Скадовськ» Військово-морських сил України.

  Порт “Південний” з початку року обробив майже п’ять мільйонів тонн вантажів

  З початку 2021 року перевалка госстівідора морський торговельний порт "Південний" склала 4,695 мільйона тонн вантажів.

  Wizz Air відкриває чотири нові маршрути зі Львова

  Угорський лоукостер Wizz Air оголосив про запуск рейсів за чотирма напрямками з аеропорту Львів - у Меммінген...

  ДССТ побудує базу Військово-морських сил України в Бердянську

  Державна спеціальна служба транспорту України збудує військово-морську базу «Схід» Військово-морських сил ЗС України у Бердянську.