9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 10 Грудня, 2023

Українці будують ферми для криптовалют

Днями біткоіни вперше в своїй історії перевищили ціну в $2000 – зараз це найвищий курс в історії криптовалюти. Українські користувачі давно помітили цю тенденцію і стали розкуповувати обладнання для Майнінгу криптовалюти.

Майнінг – це процес видобутку криптовалюти, побудований на тому, що комп’ютери вирішують математичні завдання (підбирають хеш-код з величезного числа комбінацій). Для їх вирішення потрібна велика обчислювальна потужність, часто для цього використовуються ігрові відеокарти. За матеріалом AIN.ua

Різке зростання продажів відеокарт останнім часом помітили в українських інтернет-магазинах. За словами Дмитра Латанського, директора Repka.ua, у другому кварталі з продажу цього типу пристроїв спостерігається помітне зростання.

«З продажу відеокарт у нас зростання квітень до березня – 80%, травень до квітня очікуємо 100%. Ми проаналізували ситуацію і зрозуміли, що відеокарти розкуповують для Майнінг. Самі Майнер кажуть про те, що на сьогодні окупність відеокарти становить 100-200 днів, при тому, що ще на початку 2017 року вона становила 200-350 днів», – говорить він.

За даними магазину, найпопулярніші моделі для Майнінг:

  • на чіпах Nvidia: GeForce GTX 1060, GeForce GTX 1070, GeForce GTX 1080
  • на чіпах AMD Radeon: RX470, RX480, RX570, RX580

За словами Матвія Сиворакша, CTO Acronym.systems, Цей ефект докотився навіть до ближніх зарубіжних країн: «На українців вже скаржаться поляки, бо карти подорожчали навіть в Польщі через наплив покупців з України, а поляки в свою чергу купують їх у дистриб’юторів в Німеччині, хоча й там запаси на кінець. Такий вид заробітку дійсно дуже популярний, українці не вірять гривні, долара, банкам (потрібне підкреслити) і шукають альтернативні можливості для інвестування ».

Він зазначає, що інвестування в Майнінг завжди пов’язане з певними ризиками: якщо вирішуватися вкладати гроші в створення майнінговой ферми, то нехай це будуть гроші, які не дуже потрібні в даний момент. За словами Матвія, майнінговая ферма в середньому коштує від $ 2400 до $ 4000, а окупність цих вкладень залежить від курсу криптовалюта, яку Майні користувач. Але почати можна і з $ 500, зібравши звичайний комп’ютер з однією відеокартою (наприклад, RX470 / 580).

Порівнювати капіталізацію кожної з криптовалют можна, наприклад, на сайті cyber.fund. За словами експерта, найпопулярнішими криптовалютами (крім біткоіни) на даний момент є Ethereum, Ethereum Classic, Zcash, Siacoin, Decred.

Прибутковість Майнінг вимірюється тим, скільки криптовалют можна заробити на одиницю обчислювальної складності (може вимірюватися, як хешрейт або ж hash/s). Для великих ферм актуальний і питання енергоресурсів. Для підрахунку прибутковості різних криптовалют, порівняння необхідних енерговитрат і хешрейта існують онлайн-калькулятори (наприклад, Coinwarz).

Крім фізичного Майнінг – коли користувач лізингодавець одержує виробниче обладнання і видобуває криптовалюту самостійно, існує хмарний Майнінг – користувач не закуповує, а орендує обчислювальні потужності. «Користувач за свої гроші отримує контракт на певну кількість потужностей для Майнінг, вибирає потрібну криптовалюту, і після оплати цей контракт починає роботу», – розповідає Вадим Попов з біткоіни-агентства KUNA. Мінімальний контракт в тому ж хмарі kuna.cloud складає близько 0,017 біткоіни.

Останні новини:

Зараз читають