9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 24 Березня, 2023

Україна домінує на ринку IT-фрілансу східної Європи (інфографіка)

Україна домінує на ринку IT-фрілансу Східної Європи, але рейти як і раніше низькі – дослідження.

Вперше за три роки Україна знову стала лідером на ринку IT-фрілансу Східної Європи. Такі дані опубліковані в підсумковому дослідженні сервісу IT-рекрутингу topsdev. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на AIN.UA.

Аналітики проаналізували дані найбільших фріланс-бірж (більше 160 000 профілів розробників і 1,5 млн проектів) і виявили, що Україна наростила 7% частки ринку і з помітним відривом випередила найближчого конкурента – Росію, зберігши значення часових ставок оплати (Рейт). Втім, вони все ще помітно нижче, ніж у фрілансерів з РФ і Польщі.

blank

Польща, Білорусь і Болгарія скоротили свої частки на ринку, істотно втративши в Рейт (на 9-12%). Темпи зростання частки Росії значно сповільнилися. Однак Рейт російських і польських IT-фрілансерів (до $ 25 за годину) до сих пір помітно вище, ніж в українців (менше $ 20 за годину).

blank

Найпоширеніша спеціальність серед розробників на фрілансі – HTML + CSS, на другому місці PHP, а JavaScript – на третьому.

blank

Найбільше замовлень (майже половини) на ринок IT-фрілансу Східної Європи надходить з США. Близько 15% проектів виходить від Великобританії, а на третьому місці по замовленнях – Австралія.

blank

Примітно, що серед країн-замовників найщедріші – зі Швеції, на яку припадає не більше 2% всіх проектів. Шведи готові платити програмістам на фрілансі більше $ 23 за годину. Американці – трохи більше $ 20, а самі скупі – ізраїльтяни ($ 16-17 на годину).

blank

Замовники з США і країн Європи помітно (на 7-13%) зменшили годинні ставки. Велика частина замовлень на ринку фріланс-програмування Східної Європи (від 70% у Польщі до 90% у Сербії) припадає на суми до $ 1000.

blank

В пятерке университетов, которые поставляют на рынок больше всего фрилансеров-разработчиков, три украинских: КПИ, ХНУРЕ и Львовская политехника.

blank

У топ-5 міст: Київ, Харків, Запоріжжя, Москва і Мінськ.

blank

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають