9.5 C
Alba Iulia
Субота, 1 Квітня, 2023

У 2016 році «Укртелеком» отримав 244 млн грн прибутку

blankПублічне акціонерне товариство «Укртелеком» розповіло про фінансові результати за 2016 рік, в якому йому вдалося збільшити доходи від надання послуг інтернету.

Представники найбільшого оператора фіксованого зв’язку в Україні також повідомили, що в минулому році «Укртелеком» інвестував практично мільярд гривень в розвиток і найбільшу в своїй історії модернізацію мережі. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-центр підприємства.

За даними оператора, «Укртелеком» стабільно забезпечує високі фінансові показники діяльності з 2014 року. За результатами 2016 року дохід залишається стабільним – 6,636 млрд грн (6,773 млрд грн в 2015 році), EBITDA компанії склала 1,765 млрд грн (1,864 млрд грн в 2015 році), маржа EBITDA 26,6%. Компанія досягла чистого прибутку в 244 млн грн, при цьому на її розмір істотно вплинуло зростання амортизаційних витрат, пов’язаних з переоцінкою основних фондів товариства. Вартість основних фондів збільшилася на 4,85 млрд грн, що призвело до зростання амортизаційних витрат в 2016 році.

Дохід від телекомунікаційних послуг залишився на рівні 2015 року – понад 6 млрд грн. Рівень доходу від фіксованої телефонії зберігся, при цьому збільшилися доходи від надання доступу до мережі інтернет. Так, в 2016 році було надано послуг фіксованого телефонного зв’язку на суму близько 3,2 млрд грн, а до кінця року компанія обслуговувала понад 5,7 млн ​​абонентів.

«В минулому році інвестиції в розвиток Укртелекому досягли практично мільярда гривень, що в рази більше, ніж в попередні періоди. Велика частина цих вкладень припадає на масштабні проекти з модернізації мережі в найбільших містах країни, що є вкрай необхідним для забезпечення конкурентоспроможності Укртелекому в майбутньому », – зазначив Юрій Курмаз, директор ПАТ« Укртелеком », коментуючи результати діяльності.

Доходи від надання послуг широкосмугового інтернету продовжують рости і склали на кінець 2016 року 1,623 млрд грн, що на 12,4% більше, ніж роком раніше. На даний момент «Укртелеком» обслуговує понад 1,6 млн користувачів, поступово розширюючи географію надання послуги – так, в 2016 році було «інтернетизована» 170 населених пунктів. В цілому інтернет від «Укртелекому» є майже в 2130 містах і селах країни. Кількість користувачів послуги «Інтерактивне TV» за 2016 рік збільшилася майже на 50%, досягнувши понад 9,5 тисяч.

У минулому році компанія представила нову пропозицію для бізнес-сегменту – «хмарні» сервіси в ЄС. Фізично Дата-Центр «Dattum» розташований в Латвії, але договір про надання послуги підписується з Укртелекомом. У 2016 році кількість підключень до послуги «Хмарна АТС» зросла втричі і досягла 6300 ліній.

У порівнянні з попереднім роком майже в чотири рази зросли інвестиції в розвиток телекомунікаційної інфраструктури і склали 954 млн грн. «Укртелеком» продовжує реалізовувати масштабний проект з технічної модернізації своєї мережі в шести найбільших містах – Києві, Одесі, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та Львові. Ємність модернізованої мережі вже становить 100 тисяч ліній. Оновлена ​​мережу Укртелекому забезпечує клієнтів швидкісним інтернетом, цифровою телефонією і поруч сучасних сервісів.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають