9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 28 Червня, 2022

Суспільне розпочало виробництво дитячого контенту про війну, безпеку та вимушену еміграцію

Суспільне розпочало роботу над сучасними казками та сценаріями до анімаційних серіалів. Однак замість безпечних історій про пізнання світу у легкій розважальній формі, які виробляли у 2021 році, у цьому році у центрі уваги стане тема війни, безпеки, боротьби добра і зла та адаптації під час вимушеної еміграції.

Про це у Берліні під час щорічного фестивалю RE:publica розповіла продюсерка дитячого контенту Суспільного, волонтерка гуманітарного штабу Львова Вікторія Мурована. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на дм суспільного.

«Нашим завданням сьогодні є створення нових історій у різних, зрозумілих дітям, форматах: анімація, пізнавальні програми, експлейнери. В них ми розкриємо теми безпеки поведінки в деокупованих містах, боротьби добра і зла, труднощів адаптації на новому місці тощо. Хочемо говорити з дітьми про війну делікатно, але правдиво, інтегруючи нову реальність, художньо її переосмисливши», — зазначила вона.

За її словами, Суспільне під час виробництва дитячого контенту буде зважати на різний досвід українських дітей, багато з яких пройшли через окупацію, втрату близьких, вимушену еміграцію.

«Ми хочемо повернути їм радість пізнання світу і бодай тендітне відчуття стабільності через сучасний ціннісний контент», –  поділилася Мурована. 

На запитання кураторки й видавчині Катерини Міщенко, чи вдасться Суспільному втілити це у період війни, Вікторія відповіла: «системно створювати власні наративи, чесно розповідати дітям і світові про те, що відбувається, — завжди на часі».

Вікторія Мурована поділилася своїм досвідом волонтерства у головному гуманітарному штабі Львова, а також спілкуванням з батьками й дітьми, що дало можливість зрозуміти їхні потреби та врахувати це у своїй роботі. За її словами, впродовж перших ста днів штаб надав допомогу понад 30 тисячам внутрішньо переміщених родин. 

«Під час роботи в штабі я намагалася вислухати людину, яка евакуювалася, попіклуватися, знайти іграшку чи книгу дитині, а мамі дати перепочити з чаєм і видихнути 5 хвилин. Історії, почуті в штабі, різні: трагічні, моторошні, спокійні, врівноважені й навіть щемливо-щасливі. З багатьма переселенцями ми на зв’язку, багато хто вже повернувся додому. Солідарність, єднання та підтримка одне одного — це, все про волонтерство. З історій, які закарбувалися, — це дитячі самокатики, які на наше прохання надсилали з усієї Європи, щоб діти відволіклися від страшних реалій. Здавалося б, проста річ, але дитина, яка до цього ніби завмерла, починала щось розповідати, в неї оживали очі», — розповіла продюсерка дитячого контенту Суспільного

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають