9.5 C
Alba Iulia
Середа, 10 Серпня, 2022

Розвідка та операції у кіберпросторі: як дослідна лабораторія допомогає українському бізнесу

Лабораторія Black Snarex research lab заснована ентузіастами кібербезпеки, спеціалістами з пошуку та аналізу інформації, та математиками, які досліджують великі масиви даних. Основна діяльність компанії пов’язана з пошуком вразливостей в інформаційних системах, хактивізмом, прогнозуванням загроз та дослідженням вірусної активності. Крім дослідницької діяльності, лабораторія надає різні послуги приватним особам і організаціям по всьому світу.

Повідомляє Національний промисловий портал.

В перелік послуг, які користуються попитом у представників українського бізнесу, входить OSINT (розвідка, з використанням інформації у відкритих джерелах), оцінка захищеності бізнесу методом тесту на проникнення (пентест), та проведення операцій у кіберпросторі, з метою захисту бізнес-інтересів замовника. Що ховається за цими словами? Більше інформації вдалося з’ясувати, поговоривши з одним зі співробітників компанії.

Наталія, Principal Research Scientist у лабораторії Black Snarex:

Запускаючи проект ми орієнтувалися, насамперед, на свої компетенції: в нашій команді люди з досвідом хакинга, є аналітики та математики, які вміють працювати з алгоритмами та добре розуміють науку про дані. Ключова складова нашої роботи не комерційна: ми вивчаємо кіберпростір і хакерську активність, займаємося виявленням та попередженням кіберзагроз, вдосконалюємо свої методики та інструменти для роботи з масивами даних. У нас є антивірусна лабораторія, розгорнута на наших потужностях спільно з одним з провідних світових антивірусних вендорів, де ми вивчаємо нове шкідливе ПЗ.

Але є і комерційні послуги. Пошук інформації, OSINT-розвідка, моніторинг закритих хакерських ресурсів в даркнеті. У нас сильна команда пентестерів, які допоможуть оцінити захищеність корпоративної мережі, бізнес-процесів, знайти вразливості та допомогти їх усунути. Хлопці мають ТОПові сертифікації в області інформаційної безпеки, IT-аудиту та наступальної безпеки: вони дивляться на вашу IT-інфраструктуру з точки зору хакера, тому результат їх роботи реально ефективний. Наші аналітики мають досвід роботи у банківському секторі, енергетиці, інших галузях, тому добре розуміють бізнес-потреби замовника. До нас часто звертаються публічні особи, політики та бізнесмени дійсно високого рівня, які ведуть активну діяльність в Інтернет. У світлі останніх подій і активної фази кібер-війни, ці люди належать до категорії високого ризику і є ціллю для хакерських атак. Зловмисники намагаються скомпрометувати їх, отримати особисту переписку та іншу закриту інформацію. Ми проводимо для таких замовників аудит особистого профілю безпеки, надаємо консультації, робимо все, щоб уберегти їх від зламу. Найбільш цікавими для нас проектами є проведення операцій в кіберпросторі, зазвичай це різноманітні завдання від наших клієнтів, пов’язані з необхідністю використовувати спеціальні знання та інструменти, ретельним плануванням та іншими супутніми аспектами.

Ми не надаємо жодних референсів і нікому не розповідаємо, з якими замовниками вже працювали – це повністю закрита інформація. Більш того, ми працюємо не з усіма і вибираємо собі клієнтів. Деяким доводиться відмовляти.

У лабораторії Black Snarex дійсно великий потенціал: Україна переживає масу хакерських атак на великі комерційні компанії та об’єкти інфраструктури. Бізнес зазнав значних втрат і активніше вкладає гроші в розвиток своїх систем захисту інформації та резервування даних. Багато українських компаній вважають за краще заплатити “білим” хакерам за проведення тестового злому, щоб не постраждати потім від “чорних”. Поява таких кібер-лабораторій йде в ногу з часом.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають