9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 29 Січня, 2023

МАУ узгоджує питання впровадження Wi-Fi на борту літаків

Літаки авіакомпанії МАУ Boeing 777-200ER технічно готові до запуску Wi-Fi на борту, затримка – в регуляторних питаннях
Про це повідомив президент компанії Юрій Мірошников.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на delo.ua.

За його словами, нову для України послугу супутникового інтернету в літаку МАУ запланувала ще коли підписувала контракт на поставку літаків Boeing 777-200ER.

Але оскільки жодна з українських авіакомпаній подібного сервісу не надавала, є необхідність адаптувати українське законодавство під європейські стандарти.

Зокрема, МАУ потрібно отримати дозвіл на використання частот в діапазоні 14-14,5 ГГц, що вимагає внесення до Плану використання радіочастотного ресурсу та схвалення зацікавлених державних органів.

Як розповіли в компанії, проект вже отримав підтримку Нацкомісії з питань зв’язку та інформатизації, Укрчастотнагляду, Держспецзв’язку. Наразі проект відповідної постанови уряду проходить узгодження в Мінінфраструктури та Державної авіаслужби.

За прогнозами, регуляторна частина проекту може завершитися до кінця березня. Після цього компанія зможе запустити послугу Wi-Fi досить швидко.

“Технічно у нас вже все готово до цього”, – повідомив Мірошников.

За даними МАУ, у пасажирів економ-класу буде можливість вибрати три тарифні плани: Lite, який включатиме 20 Мб інтернету, його вартість складе $7.

Заплативши $15 користувач зможе під’єднатися до тарифу Basic і отримати 50 Мб.

Ті ж пасажири, яким потрібно 100 Мб, зможуть скористатися тарифом Advanced за $23.

Для пасажирів бізнес-класу 200 Мб інтернету вже будуть включені у вартість квитка.

При цьому в прес-службі авіакомпанії уточнили, що ціни затверджувалися ще в кінці 2017 року, тому не виключено, що до моменту запуску послуги вони будуть переглянуті.

Оплатити послугу можна буде прямо на борту за допомогою банківської карти.

На поточний момент понад 50 авіакомпаній у світі надають послугу супутникового інтернету. Провайдером компанія Panasonic Avionics Corporation, яка забезпечує покриття по всьому світу.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають