“Укрзалізниця” реалізує пілотний проєкт з оцифрування і створення візуалізації схеми Центрального залізничного вокзалу Києва, де будуть відображені локації, які можна буде взяти в оренду. Мета — врахувати максимальну кількість площ під здачу в оренду, які зможуть генерувати прибуток для УЗ.
Про це в інтерв’ю Магістралі розповів Володимир Коваль, директор філії “Вокзальна компанія” АТ “Укрзалізниця”. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.
Він, зокрема, зазначив, що раніше було здійснено розрахунок площ вокзалів, але до цих розрахунків є дуже багато питань — передбачається, що не всі площі були враховані.
“Переглянувши матеріали, в тому числі й міжнародних партнерів, які були залучені до підготовки TЕO для концесії (вокзалів), прийшли до висновку, що не вся інформація надавалася об’єктивно. Маємо чітку позицію і політичну волю правління, що необхідно провести аудит з зазначенням всіх площ максимально”, – сказав Коваль.
Пілотний проєкт по максимальному обліку площ, які можуть бути передані в оренду, УЗ має намір реалізувати на базі Центрального залізничного вокзалу столиці.
“Провели нараду з українською компанією, яка має досвід саме з оцифрування планів. Ми хочемо зробити пілотний проєкт на базі Київського вокзалу. Це буде візуалізація — схема вокзалу з прив’язкою до конкретної локації всіх потенційних місць, які можна здати в оренду, зі зрозумілим зонуванням. Перш за все вивчимо можливість розміщення тих чи інших груп товарів в конкретних місцях: тут буде фудкорт, там — продуктова група товарів, далі — промислова, аптека тощо. Кожен працівник “Укрзалізниці”, який має авторизований доступ до цієї інформації, може її швидко переглянути на екрані, відкривши інтерактивну карту. Не потрібно комусь телефонувати або шукати якісь папери”, – пояснив суть проєкту директор “Вокзальної компанії”.
Також Коваль поінформував, що недавно “Вокзальна компанія” отримала від департаменту майнової політики АТ УЗ офіційний дозвіл здавати в оренду приміщення.
“Є намір ще до кінця листопада 2020 вийти з першими лотами саме по оренді приміщень”, – додав він.
Крім того, він нагадав, що МІУ у співпраці з IFC визначило 7 вокзалів, які розглядаються для передачі в концесію (Київ, Хмельницький, Миколаїв, Вінниця, Чоп, Дніпро, Херсон). За ним готуються ТЕО, а на другу половину 2021 року панірують перші конкурси з передачі вокзалів в концесію.