9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 4 Жовтня, 2022

Хмельницький запускає в Києві технопарк UNIT Park

Український мільярдер Василь Хмельницький анонсував запуск в Україні першого повномасштабного технопарку UNIT Park. Він розміститься на території Київського мотозаводу (вул. Сім’ї Хохлових, 8), де в минулому році Хмельницький заснував безкоштовну школу програмування UNIT Factory за моделлю французької школи «42».

Передає Національний промисловий портал, з посиланням на AIN.ua

Очолять новий технопарк Максим Бахматов і Макс Яковер, які раніше з успіхом декомунізували виставковий комплекс на ВДНГ, перетворивши його в фінансово ефективну лайфстайл-майданчик. Про це Макс Яковер повідомив в Facebook.

В центрі Києва, на території промзони, ми починаємо реалізовувати один з самих амбітних проектів в країні – Інноваційний Парк. Грунтуючись на всьому накопиченому досвіді, ми переосмислюємо і вдихаємо нове життя в практично в цілий район Міста (25 Га), який вже сьогодні починає жити майбутнім, –написав він.

blank

UNIT Park – не перша спроба Хмельницького побудувати технопарк в Києві. Раніше прогримів не менше масштабний проект Bionic Hill, який також починався зі школи програмування Bionic University. Однак реалізувати проект не вийшло через проблем із земельною ділянкою.

Новий технопарк, за задумом інвестора, повинен являти собою інноваційну екосистему, в якій навчатимуться і працюватимуть представники нової економіки України. У проект планується вкласти від $ 100 до $ 400 млн, інвестором виступить фонд Хмельницького K.Fund. Про це мільярдер повідомив в листопаді 2016 року, на офіційному відкритті UNIT Factory.

Це місто в Місті, мета якого – допомагати в створенні нових продуктів, компаній і цілих індустрій. Ми створюємо середовище в якій можна вчитися, створювати, відпочивати і жити серед своїх. Ми з натхненням прикладами Boston Innovation District, 22 @ Барселона, Paris Saclay, канадським MaRS, IDEA в San Diego та іншими, –написав Бахматов.

Він також додав, що в парку вже є перші резиденти. Один з резидентів – компанія Sensorama – вже облаштував у парку VR-лабораторію. А в наступні кілька місяців команда UNIT анонсує нові сервіси та можливості парку.

Кілька років тому ми не думали, що проект такого масштабу можливо реалізувати в Україні найближчим часом. Зараз це відбувається прямо на очах, – пише Бахматов. Повномасштабне відкриття UNIT Park обіцяють вже цієї осені.

Будівництво UNIT Park Хмельницький планував почати зі створення на території мотозаводу Центру розвитку технологічних компаній (Technology Companies ‘Development Center, TCDC). Офіси тут зможуть знімати малі і середні IT-компанії. Також K.Fund обіцяв реконструювати ряд будівель на території, в яких розмістяться українські та зарубіжні R & D.

blank
На території майбутнього технопарку вже працює безкоштовна школа програмування UNIT Factory

Діяльність TCDC забезпечуватимуть керуюча компанія, консультаційну раду, юридична фірма «Юскутум», університет Bionic Univercity.

Нагадаємо, про те, що Бахматов і Яковер йдуть з ВДНГ, стало відомо 21 березня. Новим керівником комплексу став Євген Мушкин з StarLight Entertainment. За час роботи двох Максам вдалося збільшити оборот підприємства в 2,5 рази, вивести підприємство-банкрут в плюс (ВДНГ отримало 2,5 млн грн прибутку за минулий рік), погасити заборгованості по зарплатах, відремонтувати сім павільйонів, запустити парковку і т.д . Вони також повідомили, що продовжать працювати разом над новими проектами.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають