9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 6 Лютого, 2023

Фото: Як в Україні виробляють охоронні системи для 70-ти країн світу

Продукція українського виробника систем охорони AJAX SYSTEMS добре відома по всьому світу, адже її використовують у понад 70-ти країнах. Виробництво розташувалося у приміщеннях колишньої київської швейної фабрики.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на The Village.

Прогулюючись коридорами колишньої швейної фабрики на столичній Куренівці, неможливо не помітити безлічі упаковок з надписами “Німеччина”, “Нідерланди”, “Португалія”, ба навіть “Нова Зеландія” та “Малайзія”. Це готові до відправлення замовлення компанії, у якої немає складів готової продукції, адже усі виготовлені пристрої одразу передають гуртовим клієнтам. Свій продукт засновник і директор компанії Олександр Конотопський називає “айфоном” у світі охоронних систем.

Починалася компанія як дистриб’ютор закордонних (здебільшого китайських) систем охорони. Згодом, підприємці зрозуміли, що можуть виготовляти подібну продукцію вищої якості, самотужки.

Ми часто їздили в Китай і бачили, як це працює і наскільки великий у них потік міжнародних клієнтів. До того ж кілька разів обпеклися на якості китайської продукції. Тож подумали: чому б не організувати виробництво в Україні? – пригадує керівник Ajax Systems.

Перші прототипи працювали погано, тож проект довелося закрити. Втім, підприємці зрозуміли, що треба почати із чогось простішого. Тому почали з датчиків охоронних систем. Завдяки досвіду роботи дистриб’ютором, у новоствореної Ajax Systems вже були готові канали продажу. Утім, на цьому етапі Ajax конкурував з іноземними виробниками лише на українському ринку.

Поштовхом у випуску перших продуктів стали інвестиції від українського фонду SMRK у розмірі мільйон доларів, яка компанія отримала у 2015-му році. Використали ці кошти насамперед для пришвидшення розробки другого покоління систем Ajax. Приблизно вже за рік компанія почала активне розширення.

У нас часто запитують, чому ми не вивозимо виробництво у Китай. Пояснення просте: в Україні працювати дешевше. Певна річ, якщо ти знаєш, що робиш, і якщо в тебе поставлена технологія. До того ж нам важливо контролювати якість, а стабільність у цьому в Китаї гарантувати не можуть. Ми маємо відділ якості, який перевіряє всі без винятку пристрої. Тому в нас низький рівень дефектів – 0,2-0,3%. У Китаї може бути до 5%. Коли йдеться про системи охорони, ці частки відсотків можуть стати різницею між життям і смертю, – розповідає директор із маркетингу Ajax Systems Валентин Гриценко

У 2017 році команда Конотопського здобула відзнаки за найкращу компанію та найкращу охоронну систему на профільній міжнародній виставці. До того часу Ajax Systems вже отримав визнання на європейському та світовому ринках та продавав систем по всьому світу – від Туреччини до Малайзії та Нової Зеландії. Найкращим визнанням на думку підприємців є те, що продукцію Ajax почали копіювати як в Україні, так і в Китаї.

Щороку компанія росте на сотні відсотків. З 2015 року бізнес зріс у 30 разів, а штат працівників майже вдесятеро. Втім, за словами керівників, компанія є маленькою, навіть у порівнянні з вітчизняним бізнесом, тож у планах Ajax Systems – подальше розширення ще разів у десять.

Ми більш активно скейлимо (“масштабуємо”, ред.) не розробку і виробництво, а продажі та маркетинг, аби ще більше стимулювати ринок купувати продукт, – додає Валентин Гриценко

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають