9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 12 Грудня, 2023

Американські фермери встановлюють українську прошивку на трактори

Поширеною проблемою американських фермерів останнім часом є боротьба з виробником техніки John Deere за можливість самостійно лагодити і модернізувати обладнання, яке у нього купили. Компанія не дозволяє це робити за допомогою програмного забезпечення на тракторах, які вона продає, і вимагає звертатися виключно до авторизованих сервіси. видання Motherboard розповіло про те, як фермери зламують трактори John Deere за допомогою української прошивки, яка поширюється на закритих форумах. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на AIN.

Коли в саму потрібну хвилину ми ламали, швидше за все у нас немає часу чекати представника дилера, щоб той приїхав і усунув неполадку. А майже всі нове обладнання вимагає завантаження ПЗ, щоб виправити поломку, – розповів Денні Клютов, фермер зі штату Небраска.

Ліцензійна угода, яке John Deere вимагав підписати в жовтні, забороняє майже будь-який ремонт і модифікацію фермерського обладнання. Воно також не дає фермерам подавати в суд за «втрату врожаю, упущену вигоду, втрату репутації, втрату можливості використовувати обладнання … причиною якого стала робота або несправність програмного забезпечення». Угода застосовується до будь-якого, хто повертає ключ у запалюванні трактора John Deere, що використовує вбудованої ПО. Це означає, що тільки дилери та «авторизовані» виробником майстерні можуть працювати з новими тракторами.

Якщо фермер купив трактор, він повинен мати можливість робити з ним все, що захоче. Ви хочете замінити трансмісію і відвозять трактор до незалежного механіку. Він може поставити нову трансмісію, але машина не зможе виїхати з майстерні. Deere бере $ 230, плюс $ 130 за годину, щоб приїхав технік, вставив коннектор в USB-порт і авторизував заміну частини, – описує ситуацію ще один фермер з Небраски Кевін Кінні.

Замість цього, техніки бігають навколо з зламаної української прошивкою John Deere, яку вони купили на чорному ринку, – додає він.

Як з’ясував журналіст Motherboard, така прошивка поширюється на піратських форумах. Вхід туди був можливий лише за запрошеннями, за яке треба було заплатити $ 25. На самому форумі в безлічі тим американські фермери намагалися знайти спосіб «розблокувати» свої трактори. Як розповіли учасники форуму, більшість ПО зламується в Східній Європі (Україні та Польщі), а потім продається американським аграріям.

Навколо тракторів John Deere побудована ціла екосистема обладнання і ПЗ. Більшість з неї представлено в зламаному вигляді на закритих форумах, починаючи від ПО для модифікації межі швидкості трактора до кабелю, за допомогою якого він підключається до комп’ютера.

«Що станеться, якщо через 20 років John Deere випустить новий трактор, а старі лагодить більше не захоче? – запитав журналіста один з фермерів, які використовують українське ПО. – Ми що повинні відправити трактор на звалище? »Так, американський виробник сільгосптехніки вирішив скористатися перевагами технологій XXI століття, але натрапив на симетричну відповідь.

Останні новини:

Зараз читають