9.5 C
Alba Iulia
Субота, 10 Червня, 2023

Українським підприємцям запропонують фінансувати лікарні і бібліотеки

blankУ Верховній Раді з’явився законопроект №5643, що пропонує стимулювати бізнес спонсорувати такі установи. Натомість підприємцям обіцяють податкові преференції, передає ПромПолітІнформ.

Влада шукає спосіб реанімувати об’єкти соціальної інфраструктури, зокрема, дитячі спортшколи, бібліотеки, клуби, лікарні, які масово приходять в занепад, особливо в регіонах.

Зокрема, якщо документ ухвалять, в Податковому кодексі з’явиться кілька нових пунктів. Наприклад, платникам, які будуть фінансувати державні або комунальні ДЮСШ, а також ремонтувати спортивні об’єкти, дозволять включити витрати до статті витрат за звітний період, тобто, зменшити суму податків. Такі ж пільги передбачені для спонсорів сільських лікувальних установ, позашкільних навчальних закладів та закладів культури в селах.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначено, що, наприклад, ті ж спортшколи в Україні з недавніх пір, по суті, перебувають на самозабезпеченні. У місцевої влади катастрофічно не вистачає грошей на такі установи, так само як і на дитячі будинки творчості, клуби, бібліотеки тощо.

Велика частина державного фінансування, яке доходить до регіонів, направляється на фінансування лікарень, але все одно 80-90% суми йде на виплату зарплат і комуналку, а розвивати клініки і закуповувати ліки фактично нема за що.

Останні новини:

Зараз читають