9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 9 Грудня, 2022

Історія змішувачів

Сьогодні в будь-якій ванній можна знайти змішувач. Він зручний і практичний, дозволяє одним рухом відрегулювати температуру води, що подається. Але мало хто замислюється про історію цієї звичної для всіх речі. Сучасні змішувачі для ванн, на зразок тих, що представлені на сторінці https://romstal.ua/uk/catalog/1111-smesiteli-dlya-vanny/, мають цікаву історію, гідну уваги.

Перші крани

Перша відома каналізація була створена в Римській імперії. Тоді ж і з’явилася необхідність у кранах. Вони були дуже простої конструкції й представляли із себе втулку з пластиною, повертаючи яку й перекривалася подача води. Серед багатих патриціїв було модно мати власну ванну й проводити там вільний час, відпочиваючи від мирських справ.

Як винайшли змішувач?

Вентильний кран знайомої нам конструкції винайшов англійський механік Джозеф Брама у XVIII столітті. Удосконалив винахід його земляк лорд Кельвін. Це був типовий двовентильний змішувач — окремо по трубах подавалася гаряча й холодна вода, яка після відкриття кранів змішувалася й виходила через загальний вилив або носик. У той час змішувачі були доступні тільки привілейованим верствам суспільства, тому що дорого коштували й вимагали наявності в будинку водопроводу, що було не кожному по кишені.

blank

У такому вигляді агрегат проіснував до середини XX століття. У цей період сантехніка стала доступна масово, а індустрія стала розвиватися до тих масштабів, які відомі нам сьогодні. Вже у 20-х роках з’явилися компактні змішувачі з хрому, що замінили громіздкі вентилі й товсті труби.

Одноважільний змішувач був придуманий Алексом Манукяном, американським конструктором вірменського походження. У 1954 році він представив нову розробку інвесторам, але спочатку отримував тільки відмови — ніхто не хотів ризикувати, просуваючи на ринку незрозумілу дивину. Тоді Алекс придумав власну стратегію маркетингу: він дарував безкоштовно крани тим сантехнікам, які рекомендували до встановлення городянам його дітище. Ми користуємося сучасними змішувачами тільки завдяки наполегливості їхнього творця.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають