9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 5 Лютого, 2023

Іспанія передала Україні перші зенітно-ракетні комплекси HAWK

З Іспанії до України прибули перші системи протиповітряної оборони HAWK.

Про це повідомив міністр оборони України Олексій Резніков, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Також до України приїхала міністерка оборони Іспанії Маргарита Роблес, яку в Одесі зустрів Олексій Резніков.

Під час зустрічі сторони домовились про те, що більше українських військових зможуть пройти навчання в Іспанії.

Крім того, міністри оборони вшанували пам’ять загиблих українських військових, а також відвідали поранених українських оборонців у госпіталі.

blank
ЗРК Hawk. Фото з відкритих джерел

Іспанія обіцяла Україні шість зенітно-ракетних комплексів середньої дальності американського виробництва MIM-23 HAWK (Homing All the Way Killer).

Ці комплекси здатні виконувати завдання протиракетної оборони.

Крім того, листопаді Іспанія оголосила, що прийме 64 українських військових, які проходитимуть навчання в Толедо. Також 19 українських військовослужбовців пройшли навчання з використання системи протиповітряної оборони Aspide. За даними міністерства оборони, Іспанія має можливість навчати близько 400 українських військових кожні два місяці.

ЗРК MIM-23 HAWK

Мобільний ракетний комплекс протиповітряної та протиракетної оборони середньої дальності MIM-23 HAWK був прийнятий на озброєння США в 1960 році й пройшов кілька модернізацій.

Уже в 1994 році армія США замінила HAWK на MIM-104 Patriot. Але корпус морської піхоти США використовував HAWK до 2002 року.

blank
Запуск ракети з ЗРК Hawk. Фото з відкритих джерел

Перший варіант ЗРК мав дальність ураження цілей до 25 км, по висоті — до 13700 м. Після модернізації максимальна дальність перехоплення цілей зросла до 40 км, висота — до 18 км.

Іспанські ЗРК Improved HAWK з 2021 року проходять поетапну модернізацію за програмою Hawk 21 — що являє вдосконалену і більш компактну модифікацію комплексу.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають