9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 31 Березня, 2023

Іноземні інвестори, власний бренд та модернізація, або як фабрика «ЛЕСЯ» стала найпотужнішим підприємством швейної промисловості України

Коли підприємство занепадає, починає здаватися, що йому залишилося не так багато часу. Але є ті, хто бачить у вітчизняному виробництві перспективу і не лише його відроджує, а й виводить на кардинально новий рівень розвитку. Саме так трапилося зі швейною фабрикою «LESYA», яка була заснована у 1965 році в Новограді-Волинському, нинішньому місті Звягель (Житомирська область).

Свого часу підприємство було доволі потужним. Воно пережило перехід від планової економіки до ринкової та трималося на відносному плаву до 2000-х років. Саме у цей період фабрика пережила кризовий етап. Однак новий власник та вдале управління привели її до розквіту, нарощення оборотів та потужних міжнародних контрактів. Та ще й до створення власного бренду брюк Lagrand. А тепер – про все по порядку.

З кризи – до успіху!

Коли підприємство переходило до ринкової економіки, це далось нелегко, оскільки налагодити логістичний ланцюг зі своїми замовниками було проблематично. З європейськими замовниками фабрика співпрацювала через агенції, котрі шукали пропозиції для неї. Однак таке посередництво виявилось дуже дорогим, оскільки пропонувалася аж надто низька вартість роботи.

До чого це призвело на практиці? Розвивати виробництво не вдавалося. Продуктивність праці була низькою, а працівники не мали мотивації, оскільки відчували, що їх зусилля не цінуються та не оплачуються належним чином.

У 2002 році нинішній голова Спостережної Ради фабрики Микола Сиченко разом з однодумцями придбав контрольний пакет акцій. Нові власники почали інвестувати в завод, добре розуміючи: для того, аби щось отримувати, потрібно спочатку вкласти, а не просто продовжувати використовувати той формат роботи, котрий призвів фабрику до кризи. І поступовий рух вперед відбувся.

У 2004 році на територію громади залучено інвестиції від відомої компанії RGT. Аби розуміти масштаб цієї співпраці, можна згадати лиш те, що замовниками цього партнера свого часу була не лише славнозвісна Hugo Boss AG, а й інші відомі європейські бренди. Це допомогло залучити іноземні інвестиції в розмірі 6 мільйонів євро та вийти на стабільний рівень якісних замовлень. У 2005 році до партнерів фабрики долучився респектабельний бренд BRAX, відомий своїми чудовими брюками в стилі casual. Станом на сьогодні фабрика «LESYA» – це не просто підприємство, що працює на замовлення всесвітньо відомих компаній. Це фабрика, яка має власний бренд.

Брюки Lagrand: європейська якість за українською ціною

Закономірним етапом розвитку будь-якого потужного виробництва є запуск власного бренду в тій ніші, де працює компанія. З фабрикою «LESYA» так і трапилося. Тепер українські споживчі отримали змогу купувати стильні брюки з тканин, котрі постачаються з Європи, за помірними цінами. Асортимент компанії складає чимало категорій як чоловічих, так і жіночих брюк. Сконцентрованість на вузькому сегменті товару допомогла зробити так, аби він вдавався настільки якісним, наскільки це задумувалося. До того ж, асортимент є настільки розмаїтим, що поміж нього можуть собі знайти багато цікавого прихильники різних стилів та кольорових гам в одязі. Саме так це планувалося.

Хороші зарплати, висока соціальна відповідальність та великі перспективи

Варто відзначити, що успіх підприємства великою мірою є заслугою задоволених працівників, котрі самовіддано виконують свою роботу. Зарплатня працівників фабрики на 30-40 відсотків перевищує середній по регіону рівень. Водночас підприємство регулярно бере участь у благодійних ініціативах. Однією з них, до прикладу, було направити 1000 захисних костюмів медикам під час пандемії.

Одним словом, успіх фабрики лише примножується. На сьогодні це найбільш потужне з українських підприємств швейної галузі. Далі – тільки примноження досягнень.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають