9.5 C
Alba Iulia
Субота, 1 Жовтня, 2022

Хто звільняється від сплати податку на нерухомість

В Україні кожен громадянин обов’язково повинен вносити в декларацію свої доходи та нерухомість, а також сплачувати податок на неї. Однак, певні категорії громадян мають можливість не сплачувати цього податку, про що і піде мова в даному матеріалі. Іноді для того, щоб зрозуміти все правильно та не створити собі додаткових проблем – люди звертаються за консультацією до юрист Львів.

Категорії осіб, що звільняються від податку на власність

Отже, податок на нерухомість (відмінної від земельної ділянки), яка є зареєстрованою в Державному реєстрі, не збирається з господарів квартир, площа яких не перевищує 60 квадратних метрів та будинків площею не більше 120 квадратних метрів. Також податок на власність не сплачують власники житлових приміщень, що були визнані аварійними.

Не будуть сплачувати податок на власність і багатодітні сім’ї в яких є п’ять і більше дітей, а також дитячі будинки сімейного типу. В цю категорію входять і діти-сироти, що були залишені без батьківського піклування та матері-одиначки.

Власники тимчасових споруд, що призначені для використання під малий та середній бізнес чи об’єктів комунальної чи державної власності – звільняються від сплати податку. Також під цей різновид потрапляють релігійні споруди, гуртожитки, загальноосвітні та дошкільні навчальні заклади.

Не доведеться сплачувати податок і власникам складів, які підпадають під галузь будівництва та добувної промисловості, власникам сільськогосподарських споруд, а також комунальним і державним оздоровлювальним базам.

Також, деякі категорії громадян можуть не усвідомлювати, що мають право не сплачувати такий податок, тому ніколи не буде зайвим звернутися за допомогою до юрист з нерухомості Львів.

Хто звільняється від податку на земельні ділянки.

Земельний податок мають право не сплачувати такі категорії осіб:

  • люди що мають інвалідність першої чи другої групи;
  • особи пенсійного віку;
  • громадяни, що мають на вихованні трьох або більше дітей;
  • ветерани війни;
  • постраждалі та ліквідатори аварії на ЧАЕС;
  • юридичні особи, що були перелічені в списку вище.

Сплата податку на нерухомість в умовах війни

З початком повномасштабного вторгнення Росії на територію України, від сплати земельного податку, до кінця 2022 року, звільняються всі господарі ділянок, що розташовані на території де проходять бойові дії. Також від такого податку, але до кінця 2023 року, звільняються власники тих ділянок, що були тимчасово окуповані військами ворога.

Юристи компанії “Бачинський Та Партнери” мають великий досвід у вирішенні справ, що пов’язані з нерухомістю. На сайті legalaid.ua Ви зможете дізнатися більше детальної інформації, та отримати якісну юридичну консультацію.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають