9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 6 Червня, 2023

Хостинг картинок та фотосток — в чому різниця

Фото вже давно стали невід’ємною частиною нашого приватного життя та роботи. Зберігання зображень в пам’яті смартфона або ноутбука — явно не найкращий варіант, адже в такому випадку вони займатимуть більшу частину вільного простору. Саме тому варто знати, що таке сторонні хмарні сховища та як ними користуватися. Спеціалісти хостинг-провайдера Cityhost.ua розповідають, що таке фотохостинг, для чого він потрібен та чим відрізняється від фотостока.

64118e72467c8.jpg

Чому варто задуматися про збереження зображень у хмарі?

Саме час виділити низку причин, чому вам варто користуватися фотохостингом для збереження зображень:

  • Ці послуги є більш надійним рішенням, ніж, наприклад, домашній комп’ютер. Йдеться про хмару, яка функціонує на основі кількох потужних серверів. Вони не вийдуть з ладу на відміну від вашого лептопа чи ПК.
  • У власника з’являється можливість перегляду фото на будь-якому підключеному до Інтернету пристрої.
  • На багатьох фотохостингах передбачена можливість створення посилання – його можна відразу відправити іншому користувачеві для завантаження фото без погіршення якості.
  • Відмінне рішення для резервного копіювання. Фотохостинги вже давно зарекомендували себе як безпечні та доступні сервіси, де ваші фото завжди під надійним захистом.

Чим відрізняється фотохостинг від фотостоку?

На перший погляд може здатися, що це практично одне й теж, але насправді йдеться про кардинально різні сервіси. Фотосток є віртуальним магазином для платного або безкоштовного скачування чужих зображень. Ними часто користуються фотографи чи ілюстратори, щоб заробити чи прорекламувати свої послуги.

У випадку з фотохостингами ви орендуєте певний дисковий простір, на якому можете зберігати свої файли. У цьому індивідуальному сховищі всі зображення видно лише вам. У іншого користувача з’явиться можливість перегляду або завантаження картинки лише після відправки вами відповідного посилання. Окремо варто згадати про файлобмінники, в яких зберігаються будь-які типи файлів, у той час як на фотохостингу дозволено зберігати виключно фотографії. Однак через те, що на файлообмінниках здебільшого зберігають фото та відео, ці терміни стали спорідненими і їх практично не розрізняють.

Основні критерії вибору хостингу картинок

Фотохостинги вже давно стали затребуваним рішенням, тому сьогодні існує безліч подібних сервісів. Свої послуги надають як невеликі майданчики, так і масштабні платформи. Однак не варто вважати, що потрібно звертати увагу виключно на великих гравців та ігнорувати стартапи. Куди краще визначатися з відповідним варіантом після аналізу таких критеріїв:

  • Надійність та безпека. Сервіс повинен мати хорошу репутацію — відгуки, пов’язані з критичними проблемами, взагалі неприпустимі. Якщо користувачі скаржаться, що їх дані вкрали або файли раптово зникли через технічні проблеми, можна сміливо переходити до іншого провайдера.
  • Висока швидкість завантаження. Тут багато залежить і від того, яка швидкість інтернету у користувача, але й сам сервіс має не останнє значення. Вам же не хочеться чекати завантаження фото цілу вічність?
  • Відсутність обмежень розміру файлів. Це особливо актуально, якщо ви плануєте використовувати службу для роботи.
  • Підтримка тих чи інших форматів файлів. На цей пункт слід звернути увагу насамперед дизайнерам.
  • Можливість швидкого створення та відправки посилання.
  • Можливість одночасного завантаження багатьох фото.

Список популярних фотохостингових сервісів та файлообмінників

Виділимо найбільш затребувані та поширені сервіси хостингу картинок, що ідеально підходять для зберігання фото.

Google Фото

64118f86c5ad1.jpg

Доступна як браузерна версія, так і програма на смартфони. Для автоматичного завантаження зображень з комп’ютера потрібно інсталювати Google Drive. Користувачеві доступно 15 Гб пам’яті. Якщо потрібно більше, доведеться сплатити невелику ціну – від 45 грн. за 100 ГБ щомісяця.

OneDrive

Сервіс від Microsoft із можливістю безкоштовного зберігання до 5 Гб. Доступна браузерна версія, програма на смартфони та інтеграція у файлову систему на комп’ютерах з ОС Windows. Для отримання 100 Гб простору та інших послуг Microsoft потрібно буде сплачувати близько 600 доларів щорічно.

Fex.net

Файлообмінник для розміщення будь-яких файлів, зокрема фото. У ньому передбачено прев’ю з можливістю відкриття фото у галереї безпосередньо на сервісі. Доступно до 50 Гб для безкоштовного зберігання протягом тижня, але потім потрібна буде оплата. Найдоступніший тариф дозволяє отримати 1 Гб за 3 долари щомісяця.

Фотохостинги вже давно зарекомендували себе як затребувані сервіси для роботи багатьох діджитал-фахівців. Однак вони можуть зацікавити й звичайних користувачів, яким не хочеться забивати місце на своєму смартфоні або комп’ютері сотнями фотографій і втратити їх у разі виходу гаджета з ладу.

Останні новини:

Зараз читають