9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 30 Березня, 2023

Українські «Азоти» нарощують виробництво мінеральних добрив

Азотний холдинг OSTCHEM збільшив завантаження виробничих потужностей двох заводів з виробництва мінеральних добрив.

Передає Промисловий Портал з посиланням на Agro Times.

Зокрема, Черкаський «Азот» збільшив завантаження з 30% до 70%. На цей час працюють цехи виробництва аміаку, аміачної селітри, карбаміду.

Своєю чергою «Рівнеазот» збільшив потужності до 50%, запустивши аміачний цех, цех аміачної селітри та ВАС.

Збільшення обсягів виробництва пов’язане насамперед зі сплеском сезонного попиту аграріїв на мінеральні добрива напередодні весняної посівної. Зокрема, заводи закривають нішу, утворену на тлі скорочення постачання мінеральних добрив імпортерами в Україну.

«Це планове зростання виробничого завантаження наших заводів. Ми збільшуємо потужності, щоб закрити попит з боку аграріїв, які всупереч усьому налаштовані успішно провести весняну посівну. Навесні вноситься понад 70% усіх добрив, лютий та березень – це пік попиту. Усі необхідні цехи працюють», – зазначив Сергій Павлючук, керівник азотного бізнесу OSTCHEM.

Сезонне збільшення попиту на добрива та масштабів виробництва, а також корекція цін на газ дала можливість ОSTCHEM суттєво знизити вартість добрив. Зокрема, з 1 лютого роздрібні ціни на аміачну селітру без урахування доставки знизилися на 2 тис. грн до 35 тис. грн за тонну, на карбмід – до 36 тис. грн за тонну, ВАС – до 27 тис. грн за тонну. Зниження ціни на КАС склало 4 тис. грн і сьогодні його можна придбати за 29 тис. грн за тонну продукції.

«Підготовка до весняної посівної проводиться під впливом двох взаємозалежних факторів. Перше – аграрії не сформували достатній запас мінеральних добрив. Другий – фермери до останнього моменту відкладають рішення про покупку. Таким чином, ми бачимо відкладений попит аграріїв на продукцію: якщо раніше добрива на весняний посівний сезон закуповувалися у вересні-грудні, то зараз пік попиту переноситься на грудень – березень. Це означає, що навантаження на виробничі потужності OSTCHEM у цей період буде колосальним і в безумовному виграші виявляться ті аграрії, які заздалегідь забезпечили себе продукцією», – зазначив Олег Арестархов, керівник департаменту корпоративних комунікацій Group DF.

Він зазначив, що перенесення термінів пов’язане з військовими ризиками, а також із більш тривалим процесом реалізації продукції аграріями.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають