9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 26 Вересня, 2023

Сєверодонецький «Азот» відновлює виробництво міндобрив після чотирирічної перерви

Після чотирирічної перерви у Сєвєродонецьку запрацювало підприємство з виготовлення мінеральних добрив «Азот».

Про це повідомляє НАЦУ «Укрцукор», передає Agravery.

Зазначається, що цехи заводу з виробництва аміаку розпочали працювати ще 5 тижнів тому, однак обладнання, яке довго простоювало, вийшло з ладу. Тож у стабільному режимі «Азот» запрацював лише на минулих вихідних.

За словами Валерія Черниша, голови профспілки підприємства, нещодавно «Азот» отримав лист від Кабінету міністрів про накладання ембарго на завезення міндобрив із-за кордону, зокрема, з Росії. Це вже дозволило збільшити ринок для вітчизняних підприємств.

Повідомляється, що запуск заводу з особливою надією оцінюють аграрії. Адже робота підприємства зможе вирішити проблему дефіциту мінеральних добрив, з яким останніми роками зіштовхуються фермери.

За словами Валерія Окопного, голови асоціації сільгоспвиробників Луганської області, раніше місцеві фермери закуповували російські добрива. Тепер це табу. І аграрії змушені шукати інших постачальників, проте це вдається не завжди. Тому що останніми роками багато аграріїв стали вносити менше добрив. А відновлення виробництва на «Азоті» зможе вирішити проблему з дефіцитом, а також вплинути на вартість добрив.

Враховуючи, що підприємство знаходиться в нашому регіоні, то скорочується логістика. Це суттєве питання. Ціна повинна бути нижчою. Якщо ціна буде нижчою, то можна буде більше купувати. Переваги аміачної селітри — покращення якості і більший врожай в регіоні. Плюс до всього хоч якось можна вплинути на виробника стосовно якості, — каже Валерій Окопний.

Перша партія аміачної селітри на «Азоті» має з’явитися вже найближчими днями. А згодом поновиться й виробництво карбаміду.

Останні новини:

Зараз читають