9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 29 Липня, 2021

“Рівнеазот” відновить та запустить цех азотної кислоти за два тижні

 • ПрАТ “Рівнеазот” розпочало роботи з усунення наслідків розгерметизації трубопроводу в цеху азотної кислоти, за оцінками фахівців, ремонтні роботи з відновлення його повноцінної роботи будуть завершені протягом двох тижнів.

  Дану інформацію повідомив директор з корпоративних комунікацій Group DF Олег Арестархов агентству “Інтерфакс-Україна”, передає Національний Промисловий Портал.

  “Я щойно розмовляв із директором “Рівнеазоту”. Термін відновлення роботи цеху – до 14 днів. Це песимістичний сценарій. Ми запустимо цех раніше”, – сказав він.

  За словами Арестархова, наразі на підприємстві завершує роботу спеціальна комісія хіміків та інженерів. Вона аналізує причини аварії та готує компетентний експертний висновок, а також розроблює заходи щодо зниження виробничих ризиків надалі.

  “Нас дивує, що причини надзвичайної події, яка відбулася, беруться озвучувати чиновники, які абсолютно далекі від виробничих процесів в хімії, у яких немає достатніх даних для коментарів. Щойно буде остаточне рішення спеціальної комісії, ми, звісно, публічно озвучимо причину події”, – зазначив директор з корпоративних комунікацій Group DF.

  Він нагадав, що у 2020 році в “Рівнеазот” було вкладено 120,6 млн грн капітальних інвестицій, насамперед в модернізацію обладнання та розвиток виробничих майданчиків, а на цей рік їхній план перевищує 130 млн грн.

  Арестархов додав, що на всіх трьох заводах азотного холдингу Ostchem протягом наступних 10 днів відбудуться додаткові технічні перевірки безпеки роботи всіх цехів, ретельна діагностика всіх трубопроводів та обладнання, а також буде проведено додатковий інструктаж персоналу з техніки безпеки та проведено додаткові навчання.

  “Ціль – суттєво знизити виробничі ризики та зробити виробництво надійнішим, безпечнішим. Ми маємо винести уроки з подій”, – зазначив директор з корпоративних комунікацій Group DF.

  Напередодні “Рівнеазот” повідомив про надзвичайну ситуацію – розгерметизацію трубопроводу в цеху виробництва азотної кислоти. У результаті на території підприємства стався разовий викид нітрозних газів у незначній кількості без жертв та постраждалих.

  За словами міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського, попередньою причиною аварії стала корозія ділянки трубопроводу та невідповідність матеріалу трубопроводу заявленим характеристикам виробника. Міністр стверджує, що капітальний ремонт із заміною трубопроводу не здійснювався за останнє десятиліття. За його словами, остаточний висновок зробить спеціальна комісія, яка працює на підприємстві.

  Глава МВС також повідомив, що за фактом події порушено провадження за ч. 1 ст. 273 Кримінального кодексу (порушення правил безпеки на вибухонебезпечних підприємствах або цехах).

  ПрАТ “Рівнеазот” – одне з найбільших хімічних підприємств Західної України, компанія виробляє мінеральні азотні добрива, кисень технічний, рідку вуглекислоту та сухий лід.

  “Рівнеазот” з 2011 року входить до групи підприємств азотного бізнесу Ostchem міжнародної групи компаній Group DF. Холдинг Ostchem об’єднує азотні підприємства “Рівнеазот”, “Сєверодонецьке об’єднання “Азот”, черкаський “Азот”, роздрібного оператора Ostсhem Retail і мережу складів “УкрАгро НПК”.

  “Рівнеазот” у 2020 році збільшив виробництво мінеральних добрив на 3,9% – до 1,81 млн тонн, у першому півріччі цього року виготовив 0,52 млн тонн продукції.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  У Новосанжарській громаді на Полтавщині побудували ЦНАП за шведським проєктом

  У Новосанжарській громаді за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” побудували за шведським проєктом Дія Центр, де надаватимуться...

  Психологічна служба ДСНС на Донеччині отримала автомобіль спеціального призначення

  Психологічна служба ГУ ДСНС України у Донецькій області отримала новий автомобіль спеціального призначення Peugeot Rifter Allure L1.Передає Національний...

  Німецька компанія Leifeld відмовилася поставити українському КБ «ЛУЧ» високоточне обладнання

  Німецька компанія Leifeld відмовилася поставити ДП «Державне Київське конструкторське бюро «Луч» високоточне обладнання.Про це на одеському форумі «Ефективна...

  Уряд виділяє 500 мільйонів гривень на добудову Дарницького мосту в Києві

  Кабінет міністрів виділяє 500 мільйонів гривень на проведення будівельних робіт на Дарницькому мосту в Києві.Таке рішення було прийнято...

  У Туреччині почали формувати корпус корвету для ВМС України (фото)

  Для першого корвету типу Ada (проєкт MILGEM) для Військово-морських сил України, будівництво якого почалося у січні 2021 року, вже завершено формування декількох...

  Компанія Ferrexpo запустила нову сонячну електростанцію на базі Полтавського гірничо-збагачувального комбінату

  Гірничорудна компанія з активами в Україні Ferrexpo запустила пілотний проєкт комплексу сонячних батарей потужністю 5 МВт на промисловому майданчику Полтавського гірничо-збагачувального комбінату...

  Підприємства аквакультури цьогоріч збільшили виробництво продукції

  Загальний обсяг вилову риби та інших водних біоресурсів підприємствами рибної галузі України за 6 місяців 2021 року склав понад 30,5 тисяч тонн.

  З початку року Україна збільшила виробництво електроенергії на 6%

  У січні-червні 2021 року Україна збільшила виробництво електроенергії на 5,9%, або на 4 303,1 млн кВт-год до 77 735,1 млн кВт-год у...

  Зараз читають

  Державний науково-дослідний інститут авіації розглядає можливість локалізації радянських винищувачів в Україні

  У Державному науково-дослідному інституті (ДНДІ) авіації розглядають локалізацію радянських винищувачів в Україні.Передає Національний Промисловий...

  Сили спеціальних операцій оснастять новими бронежилетами українського виробництва

  Військовослужбовці Сил спеціальних операцій ЗСУ отримають бронежилети нового зразка. Відповідні вимоги до цієї амуніції вже розроблені в...

  Підприємства аквакультури цьогоріч збільшили виробництво продукції

  Загальний обсяг вилову риби та інших водних біоресурсів підприємствами рибної галузі України за 6 місяців 2021 року...

  Порт Чорноморськ зайняв перше місце серед портів України за перевалкою зернових

  Морський порт Чорноморськ у першому півріччі 2021 року перевалив 5,3 мільйона тонн зернових вантажів, що є рекордним...