9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 10 Грудня, 2023

Підприємство з виробництва декоративної штукатурки відновило роботу на Буковині

Компанія Brodeco працює в Україні вже понад п’ять років. Виготовляють нові, як для нашої країни матеріали – декоративну штукатурку та фарби на водній основі. До переїзду підприємство знаходилося у Києві.

Кореспондентка “МБ” поспілкувалися з власником “Бродеко” Романом Боньком. Він розповів трохи про роботу, як вона змінилася у Чернівцях, та про особливість самої продукції. Передає Національний Промисловий Портал.

“Ваш регіон найближче до кордону”

Роман Бонько вирішив перевезти свій бізнес на Буковину на початку бойових дій. Таке рішення було пов’язане з потенційною небезпекою у Києві, а наше місто обрали тому, що воно близько до кордону.

“Як все почалося, ми почали думати про переїзд. Це було в середині березня, почули про програму релокації, тоді почали перевозити свої потужності у Чернівці. … І приблизно з березня налагоджуємо роботу, випускаємо вже на чернівецьких потужностях деякі види нашої продукції. Якщо коротко, займаємося виробництвом декоративних штукатурок та фарб на водній основі. Це дещо схоже на шпалери”,– каже Р. Бонько.

Чернівці – наш план “Б”

Переїзд допоміг підприємству втриматися на плаву. Труднощі виникли вже під час облаштування нового приміщення, оскільки тут треба було налагоджувати все заново.

“Нам потрібна була невелика, але інша локація, куди зможемо дуже швидко переїхати, якщо доведеться. Це і на майбутнє, якщо знову треба буде згорнути все і переїхати з персоналом, то вже буде куди. Основні проблеми були в тому, що ми переїжджали в нікуди – нове приміщення, де все треба налагоджувати заново. А що можна зробити за три місяці? Це довгий шлях, тому Чернівці й залишаться нашим планом “Б””, – каже власник.

Виготовлення декоративної штукатурки – новий напрямок у нашій країні, який тільки почав свій розвиток. За словами Бонька, вони – конкуренти шпалерам.

Такий вид штукатурки використовують для оздоблення стін та стель всередині та ззовні приміщень. Вони виготовляються за різними техніками, також є багато видів. Цей тип стін імітує різні покриття – шовк, бетон. Робиться все із рідкої маси, яку вже майстер викладає шпателем, залежно від побажань клієнтів.

Завдяки Чернівцям ми змогли вижити

У Києві на підприємстві працювало приблизно 15 людей. Крім того, дуже багато долучали майстрів-фрілансерів, коли потрібна була допомога. Такі люди мали змогу й проходити навчання в компанії.

“У Чернівцях поки що працює троє людей. З Києва нікого не перевозили, знайшли робітників серед місцевих. Якась частина бізнесу залишилася у столиці, але ситуація в країні напружена, людям не до ремонтів, тому попит продовжує тенденцію до падіння. По всій Україні попит впав приблизно на 80, а то й 90 відсотків, крім Буковини. Тут, навпаки, люди продовжують купувати, зменшилися продажі у вашій області приблизно на 20 відсотків. Завдяки Чернівцям ми змогли вижити, не звільнили персонал”, – додає Роман Бонько.

Зважаючи на всі труднощі, серед яких і доставлення товару з-за кордону, Роман Бонько не знає, скільки вони зможуть ще протриматися на ринку. Ймовірно, через такі проблеми доведеться зменшувати кількість персоналу.

“Тепер виникли проблеми з постачанням за кордон через величезні черги. Маємо зараз активні контракти, але вантажівка може стояти в чергах близько тижня. Це одна з найбільших проблем, не можемо дуже швидко виконувати замовлення. І замовники не можуть чекати так довго. Закупили матеріали ще до війни, тому з цим простіше”, – каже підприємець.

Чернівці для переїзду обирали за кількома критеріями. Перший – це відстань до кордону, другий – через партнерів, з якими “Бродеко” давно співпрацює.

“Ми жодне інше місто не розглядали тому, що в Чернівцях у нас найбільше знайомих, та й територіально не так далеко з Києва. Дуже гарна у вас історична частина міста. Культура дуже схожа з культурою Києва, деякі речі підхоплюються тут дуже швидко. Якщо брати до уваги нашу діяльність, стилі оформлення інтер’єрів, сучасні тенденції, найшвидше підхоплюють у вашому місті”, – додає Роман Бонько.

Останні новини:

Зараз читають