9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 25 Липня, 2021

Одеський припортовий завод визначив нового постачальника давальницької сировини

 • “Одеський припортовий завод” визначив нового постачальника давальницької сировини – ним стала компанія Dachex Shipping pte.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Укрінформ.

  “Повідомляємо, що за результатами проведення третього етапу процедури Відбору (постачальника – ред.) давальницької сировини для АТ «ОПЗ» – перемовин, переможцем визначено DACHEX SHIPPING PTE. LTD”, – ідеться у повідомленні підприємства.

  Зазначається, що ця компанія запропонувала найкращі додаткові умови співпраці, а саме: укладання договору фінансування (безпроцентної позики) на суму до 20 млн дол., строком на 2 роки.

  Одеський припортовий завод 19 квітня 2021 року тимчасово призупинив процедуру відбору постачальника давальницької сировини за позовом трейдера ТОВ «Юнайтед Енерджи». Тоді на заводі заявили, що оскаржать це рішення суду, аби повернутися до ухвалення рішення стосовно переможця відбору чи провести третій етап відбору, тобто переговори.  

  Упродовж 2020 – 2021 років було кілька спроб провести конкурс на постачальника давальницької сировини для ОПЗ, але всі невдалі.

  Одеський припортовий завод – потужне хімічне підприємство України, на 100% належить державі. Продукція ОПЗ – аміак і карбамід – має попит у країнах Євросоюзу, Північної Америки, Азії та Африки. Через значну кредиторську заборгованість підприємство змушене отримувати сировину за давальницькою схемою. Влітку 2019 року “давальцем” ОПЗ стало ТОВ «Агро Газ Трейдинг».

  Енергетична компанія “Агро Газ Трейдінг” оскаржить у суді результати конкурсу з відбору постачальника давальницької сировини для акціонерного товариства “Одеський припортовий завод”, проведеного організаторами конкурсу.

  Таку публічну позицію стосовно результатів конкурсу оприлюднила дирекція ТОВ “Агро Газ Трейдінг” на своїй сторінці у Фейсбуці

  “АТ «ОПЗ» опублікувало на своєму офіційному сайті новину про визначення переможця процедури відбору постачальника давальницької сировини… Переможцем визначено компанію DACHEX SHIPPING PTE. LTD, резидента Республіки Сінгапур з розміром сплаченого статутного капіталу 10 тис. дол. та спеціалізацією на фрахтуванні суден, барж і катерів з екіпажем”, – йдеться у повідомленні.

  Між тим, зазначається в документі, ТОВ «АГТ» має господарські відносини з АТ «ОПЗ» з липня 2019 року. Тоді власним коштом компанія «АГТ» здійснила запуск потужностей підприємства. За цей час завод пройшов шлях від фактично простоюючого підприємства з туманним майбутнім до одного з лідерів України за обсягами виробництва карбаміду та аміаку і наразі є єдиним держпідприємством в Україні, яке виробляє мінеральні добрива на рівні 70 тис. т на місяць.

  У ТОВ “АГТ” акцентували, що компанія відіграла основну роль у цих досягненнях завдяки неухильному виконанню взятих на себе обов’язків з постачання природного газу. За термін співпраці ціна перероблювання на аміак зросла з 36 доларів США/1т до 43 дол/1т, ціна переробки в карбамід – з 47 доларів США/1т до 62 дол/1т, а також квартальна додаткова винагорода, яка за перший квартал роботи, 2-й квартал 2021 року, склала 27 млн грн.

  У документі також констатується, що “попри наявність серед учасників процедури відбору компаній, які мають непохитну репутацію надійних контрагентів, АТ «ОПЗ» обрало переможцем зовсім невідому компанію. Крім того, під час проведення третього етапу відбору – перемовин, було порушено затверджений порядок проведення процедури відбору шляхом встановлення однакових визначальних додаткових умов співпраці – максимально запропонована сума фінансування (безпроцентна позика) та строк такого фінансування”.

  Такі додаткові умови не передбачені в затвердженому правлінням АТ «ОПЗ» (протокол від 23.03.2021 року № 15) та Наглядовою радою АТ «ОПЗ» (протокол від 29.03.2021 року № 8/2021) порядку проведення відбору та визначення замовника робіт з переробки давальницької сировини та послуг з відвантаження готової продукції для АТ «ОПЗ».

  У компанії “АГТ” вважають, що “встановлення додаткових умов під час проведення перемовин є незаконним і таким, що сприяє непрозорому обранню нового постачальника для АТ «ОПЗ»… і свою позицію готові відстоювати в судах згідно з чинним законодавством України”.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  На Запоріжжі аграрії відзначають значне збільшення врожайності

  Згідно з нинішніми даними, цього року урожай у Запорізькій області набагато більший у порівнянні з минулими роками.

  Дизель-потяг ДПКр-2 Крюківського вагонобудівного заводу проїхав вже майже мільйон кілометрів

  Дизель-поїзд ДПКр-2 виробництва Крюківського вагонобудівного заводу з моменту введення в експлуатацію в жовтні 2015 року та станом на 18 липня поточного року...

  EASA розпочала сертифікацію одного з українських авіавиробників

  Європейська агенція авіаційної безпеки (European Aviation Safety Agency, або EASA) розпочала сертифікацію одного з українських авіавиробників.Передає Національний Промисловий Портал з...

  “Інтерпайп” заплатив півтора мільярда гривень податків з початку року

  Українська промислова компанія "Інтерпайп" в I півріччі 2021 року перерахувала до бюджетів різних рівнів 1,49 мільярда гривень податків і зборів, що на...

  Український “Руслан” доставив з Ізраіля до США партію винищувачів F-16

  Український літак Ан-124 “Руслан” доставив другу партію F-16 для приватної фірми Top Aces.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  До кінця року завершать держвипробування винищувача МіГ-29МУ2

  Завершення держвипробувань модернізованого до версії МіГ-29МУ2 радянського винищувача очікують до кінця 2021 року.Дана інформація озвучена директором Львівського державного авіаційного ремонтного...

  У Довговолі на Рівненщині збудують вітроелектростанцію та завод з виробництва водню

  На Володимиреччині біля села Довговоля (Рівненська область) планують будувати потужні вітрові енергетичні установки. Майбутній вітропарк «Володимирець» складатиметься з 12 інноваційних вітротурбін по...

  Підприємства “Укрзалізниці” капітально відремонтували партію пасажирських вагонів (фото)

  АТ "Укрзалізниця" завершила капітально-відновлювальний ремонт з продовженням терміну експлуатації 7 пасажирських вагонів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Зараз читають

  У Довговолі на Рівненщині збудують вітроелектростанцію та завод з виробництва водню

  На Володимиреччині біля села Довговоля (Рівненська область) планують будувати потужні вітрові енергетичні установки. Майбутній вітропарк «Володимирець» складатиметься...

  Міноборони готує замовлення на ще два літаки Ан-178 у спеціальних модифікаціях

  Міністерство оборони України готує замовлення на два літаки Ан-178 виробництва ДП «Антонов».Передає Національний Промисловий...

  Перший зібраний в Одесі гелікоптер SW-205 покажуть 16 серпня

  Перший зібраний в Одесі на місцевому авіаремонтному заводі цивільний «Ірокез» – гелікоптер SW-205, обіцяють показати 16 серпня.

  “Мотор Січ” купує іспанську технологію з виробництва композитів для гелікоптерів

  У 2022 році підприємство "Мотор Січ" придбає іспанську технологію з виробництва композитів для цивільних вертольотів.