9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 18 Січня, 2021

Черкаський “Азот” спрямував 188 млн грн у модернізацію

 • Протягом 11 місяців 2019-го року ПАТ «АЗОТ» (м.Черкаси), що входить до групи підприємств азотного бізнесу Group DF, інвестувало в основні фонди підприємства понад 188 млн грн. За ці кошти було проведено модернізацію і капітальні ремонти в ключових цехах підприємства, що дало сприяло зниженню собівартості готової продукції, а також забезпеченню надійного і безперебійного виробництва.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на “Инфоиндустрия“.

  Для порівняння, в 2018 році було вкладено 147 мільйонів гривень. Три основні чинники сприяли тому, що в минулому році підприємство змогло заробити «на повну» і розпочало реалізацію програм з модернізації виробництва. По-перше, вдалося забезпечити підприємство природним газом. По-друге, Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі ввела захисні антидемпінгові заходи щодо російських добрив. Це дуже значущий фактор для всіх українських виробників азотних добрив. По-третє, дуже важливо, що акціонер продовжує інвестувати в підприємство, – підкреслив Голова Правління ПАТ «Азот» Віталій Скляров.

  Найбільшими інвестиційними проєктами на підприємстві у 2019-му році стали:

  1. Модернізація установки з виробництва рідких добрив КАС. Інвестиції у проєкт становили 17,79 млн грн Результатом реалізації проєкту стало збільшення виробничої потужності рідких добрив КАС удвічі – з 500 тис. до 1 000 000 тонн в рік.
  2. Ремонт і модернізація в цеху аміаку А-3. Інвестиції у проект становили 42,1 млн грн. Заміна двох каталізаторів в агрегаті №2 та модернізація деяких апаратів дозволили поліпшити умови роботи агрегату підготовки синтез-газу і дали можливість знизити витрати сировини та енергоресурсів.
  3. Реконструкція грануляційної вежі №1 цеху аміачної селітри М-9. Інвестиції у перший етап проекту становили 20,8 млн грн. Реконструкцію грануляційної вежі планується завершити у 2020-му році, що дозволить відновити проектне навантаження цеху М-9 до рівня 970 тис. тонн аміачної селітри на рік.
  4. Реконструкція технологічного устаткування в цеху слабкої азотної кислоти М-5. Інвестиції у проєкт становили 6,7 млн ​​грн. Нові підігрівачі хвостових газів на двох агрегатах з виробництва неконцентрованої азотної кислоти зменшать кількість позапланових зупинок агрегатів, знизять витрати сировини та енергоресурсів, а також екологічні ризики.
  5. Запуск ліній фасування карбаміду в цеху М-2. Проєкт з будівництва нових фасувальних ліній почався у 2018-му році. У 2019 року в проєкт було вкладено 475 тис. грн. Запуск нових фасувальних ліній дав можливість підприємству упаковувати вироблений карбамід в затребувані агровиробниками біг-беги (700 кг) та мішки (50 кг).

  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  У Харкові провели випробовування іонно-плазмових двигунів для супутників та отримали великий експортний контакт

  Протягом двох років Харківський машинобудівний завод "ФЕД" спільно з вченими Харківського авіаційного інституту створювали іонно-плазмові двигуни для...

  Україна веде перемовини щодо придбання та локалізації виробництва штурмових гвинтівок калібру НАТО

  Міністерство оборони України веде перемовини з неназваним європейським оборонним підрядником щодо можливого придбання партії штурмових гвинтівок калібру 5,56x45 мм.

  Китай замовив у «Мотор Січ» 400 авіаційних двигунів

  Підприємство «Мотор Січ» підписало контракт на постачання авіадвигунів АІ-322 для потреб Повітряних сил Китайської народної республіки.Про це повідомляє інформаційне агенство...

  Через декілька місяців буде закладено корвет для ВМС України

  Через декілька місяців буде закладено корвет для потреб Військово-Морських Сил Збройних сил України.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  У Польщі продовжують виготовляти паливні елементи для українських керованих ракет РК-3

  На замовлення української військової промисловості у Польщі продовжується виробництво твердопаливних шашок для керованих ракет РК-3 комплексу "Корсар" від ДККБ «ЛУЧ».

  На Хмельниччині завершується спорудження першої черги олійноекстракційного заводу

  Агрохолдинг «Кернел» завершує будівництво першої черги «Старокостянтинівського олійноекстракційного заводу» на Хмельниччині. Наразі роботи на об'єкті виконані на понад 70%.

  Новий розвідувальний корабель «Сімферополь» вперше у новому році вийшов в море на випробування

  Новий середній розвідувальний корабель Військово-морських сил України «Сімферополь» здійснив перший в цьому році вихід у море.Передає Національний Промисловий Портал з...

  У Радомишлі реконструювали спортивний комплекс (фото)

  У Радомишлі на Житомирщині у рамках програми «Велике будівництво» провели реконструкцію спорткомплексу «Динамо», на що було спрямовано 26 мільйонів гривень.

  Зараз читають

  Львівський бронетанковий завод уклав експортний контракт на “Дозор-Б” та отримав замовлення від Міноборони

  ДП "Львівський бронетанковий завод", який входить до складу ДК "Укроборонпром", має повноцінне завантаження (8-годинний робочий день) на...

  США передали Сухопутним військам партію броньованих HMMWV

  Сполучені Штати Америки передали Сухопутним військам ЗС України партію позашляховиків HMMWV.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Всі КПВВ на кордонах окупованих територій будуть переобладнані та передані на баланс одного підприємства

  Державне підприємство "Реінтеграція і відновлення" Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України визначено відповідальним за облаштування,...

  Національна поліція отримала партію з понад 30 нових БПЛА (фото)

  Управлінню авіації та поліції на воді поставлені нові безпілотні літальні апарати типу квадрокоптер для виконання поліцейських функцій.