9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 15 Серпня, 2022

Харківськаий виробник велосипедів релокував виробництво на захід України

Один з найбільших виробників велосипедів в Україні “Велотрейд” перевіз частину підприємства в Хотин Чернівецької області, іншу частину – у Борщів на Тернопільщині.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Економічну правду.

Velotrade – відомий харківський виробник недорогих велосипедів, який працює з 1990-х років. До 24 лютого потужності підприємства і 170 робітників дозволяли за день збирати до 600 транспортних засобів.

Через війну виробництво в Харкові довелося повністю припинити.

“Один із цехів ми втратили в перші дні війни: туди прилетіла ракета, і він повністю згорів”, – розповідає виконавчий директор “Велотрейду” Микита Ткаченко.

Керівництво вирішило евакуювати виробництво. Для переїзду компанія скористалася державною програмою релокації бізнесу. Більшу частину готової продукції, сировини та обладнання перевезла “Укрзалізниця”.

“У першу чергу ми перевозили сировину та готову продукцію. У нас сезонний бізнес: восени і взимку виробляємо велосипеди, а потім їх продаємо. На початку війни в нас було дуже багато готової продукції”, – пояснює Ткаченко.

У Харкові залишилося великогабаритне обладнання, яке складно демонтувати та перевезти. Наприклад, фарбувальна камера, для якої потрібні спеціальне приміщення та велика потужність електроенергії.

Крім того, за словами Ткаченка, для демонтажу камери потрібен місяць часу. Тож ризикувати життям працівників, щоб забрати обладнання з-під обстрілів, у компанії не стали.

До Хотина, що в Чернівецькій області, перевезли склад готової продукції та близько 15 робітників із сім’ями. Інша частина людей – у процесі переїзду, решта – працює віддалено.

Влада Хотина подбала про житлові умови для підприємців, які релокуються. Це був важливий аргумент при обранні цього міста для переїзду. Усі працівники “Велотрейду” сплачують лише за комунальні послуги.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають