9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 28 Червня, 2022

Група “Метінвест” заявляє про крадіжку металопродукції та звинувачує росію у піратстві

У зв’язку з російською агресією, бойові дії значною мірою проходили у Маріуполі, який зараз перебуває під російською окупацією. Один з металургійних центрів України втратив свій потенціал, загинули люди, знищено підприємства.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на медіацентр Холдингу “Метінвест”.

На день початку війни у порту Маріуполя була металургійна продукція, вироблена на підприємствах Групи Метінвест – металургійних комбінатах «Азовсталь» та ММК імені Ілліча. Зазначена металургійна продукція мала бути експортована покупцям із різних країн, зокрема Іспанії, Італії, Бельгії, Греції, Португалії та Туреччини.

На момент початку військового вторгнення в акваторії маріупольського порту було зафіксовано декілька комерційних суден: SMARTA (Ліберія), AZOV CONCORD (Мальта), AZBURG (Домініка), TZAREVNA (Мальта), BLUE STAR I (Панама) та LADY AUGUSTA (Ямайка), на які вже було завантажено 28 тисяч тонн металургійної продукції. Існує високий ризик, що вказані судна окупанти використають для викрадення та незаконного вивезення металургійної продукції, яка належить Групі Метінвест. 

blank

Незаконні дії із захоплення та відновлення роботи маріупольського порту явно свідчать про те, що зазначену металургійну продукцію окупанти можуть вивозити орієнтовно до портів у Ростові, Таганрозі, Новоросійську, Туапсе та окупованому Севастополі з метою подальшого незаконного продажу вкраденої продукції до країн Африки та Азії, що не підтримують санкційної політики щодо країни-агресора – Російської Федерації. 

За міжнародним правом та законодавством України, дії представників країни-агресора щодо збройного захоплення торгових суден та продукції Групи Метінвест мають всі ознаки піратства та порушення законів і звичаїв війни у вигляді мародерства, що є тяжкими міжнародними злочинами. 

У Групі зазначають, що Метінвест докладе всіх можливих законних зусиль для притягнення всіх винних осіб та їхніх спільників до суворої юридичної відповідальності. 

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають