9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 6 Лютого, 2023

Гідроциліндр: принцип роботи і обслуговування

Гідроциліндри широко застосовуються в гідравлічних системах транспортних засобів і промислового устаткування. Ці пристрої виступають в якості виконавчих механізмів або джерел приводу.

Поршневі гідроциліндри – найбільш проста, зручна і багатофункціональний різновид цих пристроїв. Їх основним функціональним елементом є гідравлічний поршень. Під дією робочої рідини, що нагнітається в порожнину циліндра, він здійснює зворотно-поступальний рух з певною швидкістю.

В результаті переміщення поршня відбувається перетворення гідравлічної енергії в механічну – тим самим виконується основна функція гідроциліндра.

Поршень і інші елементи гідроциліндра

Як уже було відзначено вище, поршень є основною ланкою гідроциліндра. Купити гідроцилиіндр ви можете тут: https://hydrooffice.com.ua/ru/goods/gidrocilindri-37/. Під дією тиску робочої рідини, що надходить з отворів в кришках циліндра, він пересувається плавно і рівномірно. Удари поршня про кришки пом’якшують спеціальні гальмівні пристрої – демпфери.

За допомогою пальця поршень з’єднаний зі штоком, на який передає своє зусилля. Поршень і шток утворюють в камері відповідні порожнини: поршневу, обмежену поверхнями корпусу і поршня, і штокову, обмежену поверхнями корпусу, поршня і штока.

Внутрішні перетікання рідини з однієї порожнини циліндра в іншу повинні бути мінімальними. З метою герметизації порожнин на поршень встановлюють спеціальні ущільнення з малостійкої гуми.

Всі основні елементи гідроциліндра – корпус гільзи, поршень і шток – виготовляють з металу, здатного витримати значні навантаження.

Поршні, оснащені спеціальними напрямними і ущільнювальними кільцями, виконують, як правило, зі сталі. Пристрої, що не мають кілець і контактують з внутрішніми стінками гільзи всією поверхнею, виробляють з матеріалів з поліпшеними антифрикційними властивостями – латуні, фторопласта або бронзи.

пристрій гідроциліндра

Робочі поверхні деталей циліндра повинні бути стійкими до корозії і зносу. Саме тому багато виробників гідравлічного обладнання обробляють деталі спеціальними антифрикційними покриттями (АФП).

У Росії такі матеріали випускаються за унікальною твердосмазочной технології, в результаті за своїми властивостями вони перевершують заводські покриття.

АФП полегшують ковзання труться, і запобігають фрикційний знос деталей, тим самим поєднуючи в собі функції мастила і захисного покриття.

Різновиди поршневих гідроциліндрів

Поршневі гідроциліндри підрозділяються на різновиди за різними ознаками:

  • У напрямку дії робочої рідини: гідроциліндри односторонньої і двосторонньої дії
  • За кількістю штоков: циліндри з одностороннім і двостороннім штоком
  • По виду вихідної ланки: циліндри з рухомим штоком і рухомим корпусом

У гідроциліндрах односторонньої дії шток висувається за рахунок тиску робочої рідини, а повертається у вихідне положення від зусилля пружини.

Деякі пристрої виробляють повернення за рахунок приводиться механізму, іншого гідроциліндра або сили тяжіння піднятого вантажу – за таким принципом працюють пляшкові домкрати.

Циліндри двосторонньої дії створюють тиск робочої рідини в обох порожнинах (поршневий і штоковой), тому шток приймає зусилля як при прямому, так і при зворотному ході поршня. Причому при прямому ході зусилля більше, ніж при зворотному через різницю в площах, до яких прикладається сила тиску рідини.

Гідроциліндр двосторонньої дії

За допомогою гідроциліндрів двосторонньої дії здійснюється, наприклад, підйом і опускання відвалу бульдозерів.

При необхідності створення однакових зусиль або однакових швидкостей переміщення вихідних ланок, застосовуються гідроциліндри з двостороннім штоком.

Існують також телескопічні гідроциліндри односторонньої і двосторонньої дії. Вони складаються з декількох циліндрів, один з яких розміщений в порожнині іншого. Порівняно малі розміри і великий хід штока визначають їх високу ефективність.

Основні параметри поршневих гідроциліндрів

Поршневі гідроциліндри характеризуються по геометричним, гідравлічним та номінальним параметрам.

До геометричних відносяться діаметр поршня і штока, а також хід поршня. Норми встановлені ГОСТом 6540-68.

Найбільш поширені діаметри поршня – 10, 12, 16, 20, 25, 32, 40, 50, 63, 80, 100, 125, 160, 200, 250, 320, 400, 500, 620, 800 мм; штока – 4, 5, 6, 8, 10, 12, 16, 20, 25, 32, 40, 50, 63, 80, 100, 125, 160, 200, 250, 320, 400, 500, 630, 800 мм.

Хід, тобто величина максимально можливого переміщення поршня зі штоком, у нормалізованих циліндрів не перевищує 10 мм.

До гідравлічних параметрів гідроциліндрів відносять номінальний робочий тиск і витрата рідини

Номінальним називають тиск, при якому гідроциліндр працює в розрахунковому режимі, зберігаючи заявлені виробником параметри. Величина цього показника визначається значенням навантаження. Тиск може бути обмежена налаштуваннями запобіжного або редукційного клапанів. Якщо навантаження в циліндрі відсутні, тиск обумовлюється тільки втратами на тертя.

Швидкість переміщення штока і зусилля, що розвивається гідроциліндром, відносяться до його номінальним параметрам.

Швидкість визначається величиною витрат рідини і ефективним діаметром циліндра. Зусилля, що розвивається їм, пропорційно тиску і площі, на яку впливає рідина.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають