Міністр оборони Франції Себастьєн Лекорню повідомив, що країна передасть Україні “значну кількість” бронетранспортерів та допоміжних машин французького виробництва.
Про це повідомляє CNN з посиланням на французьке видання Le Parisien, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.
Йдеться про машини типу VAB.
Себастьєн Лекорню сказав, що така допомога потрібна українським військовим для швидкого переміщення.
“Для швидкого переміщення в районах бойових дій під ворожим вогнем арміям потрібна бронетехніка. Франція буде постачати у значних кількостях транспортні засоби типу VAB, які є озброєними“, – сказав він.
Коли відбудеться поставка – невідомо.
Крім того, Лекорню додав, що Франція розглядає можливість поставок в Україну протикорабельних ракет Exocet французького виробництва.
Про французьке озброєння
VAB (Véhicule de l’Avant Blindé — “броньована машина переднього краю”) – це французький бронетранспортер, розроблений компаніями “Renault” та “Saviem”. Серійне виробництво ведеться з середини 70-х.

Відомо, що випущено 5000 машин, 4000 з них на озброєнні французької армії. Також VAB перебувають на озброєнні 15 країн.
Є кілька видів машин VAB – командні, розвідувальні, санітарні.
Найчастіше машина озброєна кулеметом калібру 12,7 мм для піхотних машин або кулеметом калібру 7,62 мм на даху для інших моделей. Також VAB може бути оснащена баштою з кулеметом 20 або 25 × 137 мм.
Для VAB HOT – це може бути ракетна установка.
Exocet – французька крилата протикорабельна ракета. Розроблена французькою фірмою «Aérospatiale» в 1975 році.
Стоїть на озброєні ВМС та ВПС понад 25 країн світу. Є найпоширенішою ПКР на Заході.

Ракета має нормальну аеродинамічну схему з хрестоподібним крилом в середній частині корпусу і такими ж рулями на хвостовому відсіку. Пуск ракети виконується з герметичного контейнера.
Під час пуску вказується відстань і пеленг цілі. На відстані до цілі 10 км ракета знижується на мінімальну висоту (8 м) і вмикає РЛС ГСН. Бойова частина має контактний та неконтактний підривачі.

«Exocet» була створена в чотирьох варіантах:
- MM-38 для озброєння надводних кораблів (1975 р.)
- SM-39 для підводних човнів.
- AM-39 для літаків та вертольотів (1979 р.)
- MM-40 для берегової оборони та надводних кораблів.