9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 29 Листопада, 2022

Франція може передати Україні до 12 замовлених Данією САУ “Caesar”

Франція розглядає відправку в Україну від 6 до 12 самохідних артилерійських установок “Caesar”, скасувавши їх постачання до Данії.

Про це пише французька газета Le Monde із посиланням на власні джерела, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Як зазначається, спочатку зброя призначалася для Данії. Країна ще у 2017 році замовила 15 таких гаубиць, згодом запросивши ще чотири додаткові САУ у 2019 році.

За даними видання, технічна частина переговорів про передачу згаданого озброєння Україні знаходиться на завершальній стадії.

blank
155-мм самохідна гаубиця «CAESAR». Фото з відкритих джерел

Маневр є предметом “принципової політичної домовленості” між урядами Франції, Данії та України, його називають “безпрецедентним і складним” для Парижу.

Журналісти пишуть, що наразі Копенгаген погодився б відмовитися від деяких одиниць “Caesar”, оскільки вони досі проходять технічну перевірку.

Водночас Париж офіційно не підтвердив Le Monde інформацію про можливість передачі Україні додаткових артилерійських установок.

Там також пояснили, що моделі “Caesar” для данської армії важчі від призначених для французької.

Вони можуть нести до 36 снарядів замість 18. Крім того, гаубиці краще захищені бронею.

blank
155-мм самохідна гаубиця «CAESAR». Фото з відкритих джерел

Французька 155-мм самохідна артилерійська установка призначена для знищення живої сили та артилерійських батарей противника.

Раніше стало відомо, що нове постачання нашій державі самохідних артилерійських установок “Caesar” обговорили міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та його французька колега Катрін Колонна.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають