9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 17 Травня, 2022

Німеччина відмовила Естонії у постачанні гармат Україні

Німеччина відмовляється видавати Естонії дозвіл на експорт німецької зброї до України.

Джерелом цієї інформації є The Wall Street Journal який отримав інформацію від естонських та німецьких офіційних осіб, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Українську правду.

Як повідомляється, проблема пов’язана з експортом гаубиць Д-30 калібру 122-мм з дальністю стрільби на 20 кілометрів. Берлін відмовляється дозволити третій країні відправляти артилерію в Україну, оскільки, за словами посадовців, це озброєння начебто було виготовлене у Німеччині.

Гаубиці, вироблені у Радянському Союзі, дислокувалися у колишній Східній Німеччині. Після возз’єднання Німеччини у 1990-х роках Берлін експортував зброю до Фінляндії, яка потім передала її Естонії у 2009 році.

Німецькі офіційні особи заявили, що тупикова ситуація є результатом давньої політики щодо експорту зброї до напружених регіонів.

Представник естонського уряду сказав, що його уряд все ще намагається переконати колег, щоб Німеччина змінити своє рішення.

Передісторія

Естонська влада заявила, що має намір відправити в Україну десятки протитанкових ракетних комплексів (ПТРК) Javelin і 122-міліметрові гаубиці Д-30.

Перед тим, як передати Javelin, Естонії потрібно отримати дозвіл від їхнього виробника – Сполучених Штатів. Що стосується гаубиць, Естонія має попросити Німеччину та Фінляндію дати згоду на передачу зброї.

Дозвіл від США на постачання протитанкових ракет Україні Естонія отримала. Крім того, Литва та Латвія відправлять до України ПЗРК Stinger.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають