9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 11 Травня, 2021

Житомир побудує комунальну сонячну електростанцію

 • Міська влада на східній околиці Житомира збираються побудувати сонячну електростанцію потужністю 10MВт. Гроші на будівництво виділяє Республіка Словенія. 

  Про це розповів міський голова Житомира Сергій Сухомлин, повідомляє Національний промисловий портал.

  «У грудні на сесії міської ради депутати підтримали проект рішення про реєстрацію в комунальну власність земельної ділянки на окружній дорозі навколо Житомира в районі Глибочиці під сонячну електростанцію, яка буде будуватися на базі комунального підприємства. Підприємство буде створено під цей проект. Окупність цих проектів сонячних електростанцій для нашого регіону, для північних областей України, становить приблизно 7,5 років. Для комунального підприємства термін окупності набагато менше, тому що податок на прибуток (20%) йде в бюджет міста.

  Я розумів, що під такі проекти можна знайти «довгі гроші» (кредити) з невеликим відсотком і це зрозумілий бізнес з точки зору кредитування. У січні уряд Словенії заявило, що воно виділяє на Україну 3 мільйони євро – грант під проекти. На даний момент 3 мільйони євро йдуть на місто Житомир, і плюс вони ще дають пільговий кредит на 6 мільйонів євро, і ми будуємо станцію за 9 мільйонів євро, 10-ти мегаватного станцію. Окупність в цьому випадку становить приблизно 3-3,5 року. Щороку бюджет може отримувати 1 млн 650 тис. Євро », – сказав Сергій Сухомлин.

  Мер підкреслив, що електроенергія буде продаватися, а не використовуватися для потреб міста.

  «Будемо виробляти електроенергію за« зеленим тарифом »для енергоринку України. Якщо для нашого комунального підприємства ми цю електроенергію будемо продавати по 2 грн, то на енергоринку ми її продамо по 10 грн. Ми будуємо для того, щоб заробляти і за рахунок цих грошей дороги потім ремонтувати, садки і все інше », – пояснив мер Житомира.

  За його словами, депутати ще в минулому році не вірили в можливість реалізації такого проекту, але все ж підтримали рішення про земельну ділянку під майбутню електростанцію.

  «Коли депутати голосували за це на сесії – не всі вірили, що це можливо, але все підтримали. В Україні вже є сонячні станції, але проектів з комунальним підприємством немає. У березні до нас приїжджає делегація з послом Словенії підписувати договір. З приводу відсотка по кредиту – словенці говорили про 3%, але вони дають (кредит) через український державний банк і скільки «допише» український державний банк – я ще не знаю », – повідомив Сухомлин.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  КБ «ЛУЧ» працює над розробкою зенітно-ракетного комплексу корабельного базування

  Державне київське КБ «ЛУЧ» здійснює науково-технічне супроводження ДКР «Корал» з розробки зенітного ракетного комплексу корабельного базування.

  «Антонов» пропонує відновити проєкт військово-транспортного літака Ан-70

  Підняти в небо літак Ан-70 – унікальну у своєму класі машину, що має значний внутрішній та експортний потенціал, закликав в.о. генерального директора...

  У Києві планують масштабну реконструкцію станції метро “Нивки”

  У Києві на станції метро "Нивки" планують провести масштабну реконструкцію за програмою доступності. Ремонтувати її будуть за прикладом станції "Святошин".

  “Авіалінії Антонова” перевезли партію гірничодобувного обладнання з Туреччини до країн Африки

  Авіакомпанія "Авіалінії Антонова" на літаках Ан-124 перевезла чотирнадцять одиниць гірничодобувного обладнання загальною вагою 216 тонн двома рейсами зі Стамбула (Туреччина) в Уаґадуґу...

  На трасі Н-11 Дніпро-Миколаїв встановлюють огорожі типу “Нью-Джерсі” (фото)

  На Миколаївщині, на трасі Н-11 Дніпро-Миколаїв встановлюють бетонне парапетне огородження типу "Нью-Джерсі" висотою 90 сантиметрів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  В запорізькому аеропорту встановили систему безконтактного скринінгу температури пасажирів

  У Міжнародному аеропорту Запоріжжя встановили інтелектуальну відеосистему безконтактного температурного скринінгу і визначення наявності або відсутності масок на обличчях пасажирів.

  Збройні сили випробували вітчизняні імітатори повітряної цілі Flying Target-1 (відео)

  Уперше у Збройних Силах України здійснено успішне випробування імітатора низьколітаючої повітряної цілі Flying Target-1.Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням...

  Порт “Південний” з початку року обробив майже п’ять мільйонів тонн вантажів

  З початку 2021 року перевалка госстівідора морський торговельний порт "Південний" склала 4,695 мільйона тонн вантажів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Зараз читають

  Усі 52 дефібрилятори в київському метрополітені розмістять у пасажирських зонах

  Всі 52 дефібрилятори, закуплених для КП "Київський метрополітен", будуть розміщені в пасажирських зонах.Про...

  Збройні сили випробували вітчизняні імітатори повітряної цілі Flying Target-1 (відео)

  Уперше у Збройних Силах України здійснено успішне випробування імітатора низьколітаючої повітряної цілі Flying Target-1.

  Україна просить у Німеччини летальне озброєння для захисту морських кордонів

  Україна звернулась до Німеччини за допомогою у вигляді озброєння для захисту свого узбережжя на тлі зростання напруженості...

  Укрзалізниця та Stadler підписали меморандум про локалізацію виробництва поїздів в Україні

  "Укрзалізниця" і Stadler CIS AG планують локалізувати в Україні виробництво пасажирського рухомого складу швейцарської компанії.