9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 24 Березня, 2023

Збільшення видобутку власного газу забезпечать енергетичну незалежність України – Гройсман

blank
Фокус

Збільшення видобутку українського газу, впровадження масштабних заходів з енергозбереження та зменшення споживання енергоносіїв в середньостроковій перспективі забезпечать енергетичну незалежність України.

Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в інтерв’ю агентству «Укрінформ», повідомляє Урядовий Портал.

Говорячи про плани Уряду щодо розвитку газового сектора, Володимир Гройсман зазначив, що протягом минулих років Україна постійно зменшувала видобуток газу. Прем’єр-міністр переконаний, що така політика була умисною.

«В Україні створювалися всі умови, при яких державна газовидобуток падала. Газовидобувникам закручували гайки, щоб вони не могли розвиватися, зате все більше і більше створювалися умови юридичної та енергетичної залежності від Росії. Це була така довгострокова продаж нашого суверенітету Російської Федерації. Я думаю, що це була навмисна політика тодішнього уряду. Ми зламали це», – підкреслив Володимир Гройсман.

Прем’єр-міністр зазначив, що Урядом взято курс зараз на видобуток власного українського газу.

«Чому ми повинні цей газ купувати за дорогу валюту за кордоном? Це ж послаблює нашу економіку в тому числі. Наша генеральна лінія полягає в тому, щоб менше споживати при якісному теплі і більше добувати», – зазначив він.

«Наше завдання розвивати власний видобуток, причому саме державною компанією, скорочувати закупівлю енергоносіїв за кордоном. І ми вже можемо говорити про те, що в 2016 році ми мали не мінус, а плюс у видобутку. І я радію цьому, оскільки це свідчить про те, що ми пішли правильним шляхом. А в новому році додамо до того рівня газовидобутку, який маємо сьогодні, ще десь плюс 500 мільйонів кубічних метрів газу», – підкреслив Глава Уряду.

«Коли ж врахувати, що паралельно ми нарешті починаємо втілювати в життя масштабні заходи з енергозбереження, реально зменшуючи споживання енергоносіїв – у нас фактично буде баланс видобутку енергоносіїв і споживання. А це енергетична незалежність, це розвиток економіки, це конкурентоспроможність держави на міжнародних ринках. Це в середньостроковій перспективі дасть нам дуже хороший результат», – додав Володимир Гройсман.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають