9.5 C
Alba Iulia
Середа, 29 Березня, 2023

Завантаження нового сховища відпрацьованого ядерного палива ЧАЕС може початися в кінці 2017 року

blankНове сухе сховище для відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2) буде готове приймати вивантажене з існуючого сховища (СВЯП-1) паливо Чорнобильської АЕС в кінці 2017 початку 2018 року. Про це повідомив тимчасово виконуючий обов’язки голови Державної інспекції ядерного регулювання Борис Столярчук, передає УНІАН.

Кілька слів про сухому сховищі відпрацьованого ядерного палива №2 Чорнобильської станції. Роботи йдуть за графіком, практично всі документи нами вже узгоджені. Десь в наступному році, може, в кінці цього року це сховище буде готове приймати відпрацьоване ядерне паливо з мокрого сховища СВЯП-1. Зараз в СВЯП-1 міститься все відпрацьоване ядерне паливо з трьох блоків ЧАЕС, в тому числі і пошкоджене, – сказав Столярчук.

Він додав, що існуюче сховище СВЯП-1 пройшло всі необхідні стрес-тести, які показали, що до повного вивантаження палива зі сховища воно є повністю безпечним.

У липні 2006 року Україна ініціювала розрив контракту з французькою компанією Framatomе (AREVA) з будівництва СВЯП-2, яке було розпочато ще в 2000 році. У 2007 році Асамблея донорів Рахунку ядерної безпеки ЄБРР визнала проект договору з Holtec International більш вдалим, ніж пропозиція з компанією Framatome. Після цього було схвалено проект договору України з американською компанією Holtec International на завершення будівництва сухого сховища відпрацьованого ядерного палива-2 (СВЯП-2) для Чорнобильської АЕС. У вересні 2007 року був підписаний відповідний контракт між компанією і державним підприємством “ЧАЕС”. Тоді вартість проекту оцінювалася в 190 млн євро. У лютому 2016 року був ініційовано проведення конференції донорів за участю ЄБРР для додаткового фінансування цього проекту в зв’язку зі зміною курсової різниці між євро і доларом. Планувалося, що роботи з будівництва СВЯП-2 будуть завершені до кінця 2016 року. Зараз вартість ССВЯП-2 оцінюється в 381 млн євро.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають