9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 25 Лютого, 2021

Завантаження нового сховища відпрацьованого ядерного палива ЧАЕС може початися в кінці 2017 року

 • Нове сухе сховище для відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2) буде готове приймати вивантажене з існуючого сховища (СВЯП-1) паливо Чорнобильської АЕС в кінці 2017 початку 2018 року. Про це повідомив тимчасово виконуючий обов’язки голови Державної інспекції ядерного регулювання Борис Столярчук, передає УНІАН.

  Кілька слів про сухому сховищі відпрацьованого ядерного палива №2 Чорнобильської станції. Роботи йдуть за графіком, практично всі документи нами вже узгоджені. Десь в наступному році, може, в кінці цього року це сховище буде готове приймати відпрацьоване ядерне паливо з мокрого сховища СВЯП-1. Зараз в СВЯП-1 міститься все відпрацьоване ядерне паливо з трьох блоків ЧАЕС, в тому числі і пошкоджене, – сказав Столярчук.

  Він додав, що існуюче сховище СВЯП-1 пройшло всі необхідні стрес-тести, які показали, що до повного вивантаження палива зі сховища воно є повністю безпечним.

  У липні 2006 року Україна ініціювала розрив контракту з французькою компанією Framatomе (AREVA) з будівництва СВЯП-2, яке було розпочато ще в 2000 році. У 2007 році Асамблея донорів Рахунку ядерної безпеки ЄБРР визнала проект договору з Holtec International більш вдалим, ніж пропозиція з компанією Framatome. Після цього було схвалено проект договору України з американською компанією Holtec International на завершення будівництва сухого сховища відпрацьованого ядерного палива-2 (СВЯП-2) для Чорнобильської АЕС. У вересні 2007 року був підписаний відповідний контракт між компанією і державним підприємством “ЧАЕС”. Тоді вартість проекту оцінювалася в 190 млн євро. У лютому 2016 року був ініційовано проведення конференції донорів за участю ЄБРР для додаткового фінансування цього проекту в зв’язку зі зміною курсової різниці між євро і доларом. Планувалося, що роботи з будівництва СВЯП-2 будуть завершені до кінця 2016 року. Зараз вартість ССВЯП-2 оцінюється в 381 млн євро.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  “Укравтодор” сертифікуватиме процес закупівель і переведе тендерну документацію в електронний формат

  "Укравтодор" у 2021 році планує сертифікувати процес закупівель в рамках співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку...

  Анонсовано будівництво нового аеропорту на Донбасі

  У 2021 році планується знайти місце для будівництва і розпочати проєктування аеропорту, який забезпечив би цивільне авіасполучення Донецької та Луганської областей з...

  Новий український авіадвигун Д-436-148ФМ сертифікують за два роки

  За найближчі два роки в області авіадвигунобудування ДП "Івченко-Прогрес" планує сертифікувати двигун Д-436-148ФМ для літака Ан-178, а також для подальшого розвитку лінійки...

  Будівництво корвету для ВМС України профінансують на 3,8 мільярда гривень

  Цьогоріч будівництво одного корвету для Військово-Морських Сил України Міноборони профінансує на 3,8 мільярда гривень.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Проєкт будівництва євроколії між Ужгородом та Чопом оцінюють в 500 мільйонів гривень

  На 2021 рік заплановані роботи з підготовки проєктної документації та техніко-економічного обґрунтування проєкту по відновленню залізниці з колією європейського стандарту 1435 мм...

  Військові протестували бронетранспортери “Отаман” та БТР-60М від “Практики” (фото)

  На полігоні Збройних Сил України "Десна" пройшли заводські ходові випробування дослідних зразків універсальних колісних платформ "Отаман" та БТР-60М, які розроблені НВО "Практика".

  “Інтерпайп” будує цех з виробництва колісних пар для США та ЄС

  Українська промислова компанія "Інтерпайп" має намір відповідно до раніше намічених планів ввести в експлуатацію новий додатковий цех з виробництва колісних пар у...

  Європейський інвестиційний банк профінансує електрифікацію залізничних шляхів на ділянці Сіверськ – Лисичанськ

  Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) повідомив про готовність профінансувати електрифікацію залізничних шляхів на ділянці Сіверськ - Лисичанськ в рамках програми "Відновлення Донбасу".

  Зараз читають

  Тернопіль оголосив тендер на закупівлю 15 великих автобусів

  Тернопіль готується придбати ще 15 низькопідлогових автобусів великої пасажиромісткості. Під цю закупівлю вже оголошено тендер.

  Визначено підрядника будівництва нової дороги в Одеський порт

  "Укравтодор" визначив підрядника з будівництва дороги, яка веде до Одеського морського торговельного порту.Передає Національний...

  Турецький лоукостер запускає одразу шість напрямків з України

  Лоукостер Pegasus Airlines запустить шість маршрутів з міст України на турецькі курорти в літньому розкладі 2021 року.

  У Києві на трьох станціях метро встановили автоматичні дефібрилятори (фото)

  На станціях Київського метрополітену почали розміщувати автоматичні дефібрилятори.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.