Зарубіжні інвестори активно цікавляться купівлею держпакетів акцій енергопостачальних компаній, в той же час наголошують на необхідності впровадження стимулюючого тарифоутворення (RAB-тарифів) для достовірної оцінки об’єктів, що приватизуються.
Про це заявляє директор інвестиційно-банківського підрозділу інвесткомпанії “Драгон Капітал” Брайан Бест, передає Інтерфакс-Україна.
Ми бачимо певний інтерес до енергетичного сектору і у нас є мандат від міжнародних інвесторів на участь в приватизації обленерго, – сказав він на конференції “M&A в Україні: поворотний момент”, організованої юркомпанією AEQUO в Києві.
У той же час експерт відзначив важливість для інвесторів наявності прозорої та зрозумілої системи формування тарифів на електроенергію.
Без ясності в структурі тарифів, інвесторам складно зрозуміти, яким буде майбутній грошовий потік і як розраховувати вартість цих активів. RAB-тарифи – це безперечно необхідна умова для приватизації, – сказав Б.Бест.
Говорячи про інші планованих до приватизації держпідприємствах, експерт зазначив наявність ряду перешкод, що обмежують інтерес інвесторів до таких активів, незважаючи на те, що багатьом вони здаються дуже привабливими.
Наприклад, Одеський припортовий завод і” Сумихіпром “обтяжені суттєвими штучними боргами. Щоб провести справедливу приватизацію, важливо розчистити баланси підприємств від цих зобов’язань, – сказав він.
Як повідомлялося, план приватизації на поточний рік включає продаж 25 великих державних підприємств.