9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 9 Грудня, 2021

Запорізька АЕС повністю перевела свій блок №5 на паливо Westinghouse

Активну зону енергоблоку №5 Запорізької АЕС було повністю завантажено паливом Westinghouse. Ще три блоки станції – перший, третій та четвертий – наразі працюють на змішаному завантаженні

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на прес-службу ЗАЕС.

Загалом сьогодні в активній зоні енергоблоків ЗАЕС знаходиться понад 450 паливних збірок виробництва Westinghouse. Заступник головного інженера з ядерної та радіаційної безпеки ЗАЕС Олександр Ігнатченко зазначив, що американські збірки ТВЗ-WR демонструють хороші результати з механічної стабільності роботи. Крім того таке паливо є більш гнучким для використання в маневрових режимах, тож на блоках з паливом Westinghouse планується впроваджувати підвищення рівня потужності на 1,5%.

У наступному році очікується повне завантаження збірками ТВЗ-WR активної зони енергоблоку № 1, у 2021 році – енергоблоків № 3, 4. За умови успішної дослідної експлуатації, використання альтернативного палива перейде у промислове. Після цього наступним кроком буде проведено сумісну роботу з постачальником по вдосконаленню економічних характеристик, розрахунку більш тривалих завантажень, які можна продовжити ще на 20-40 ефективних діб.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають