9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 19 Серпня, 2022

Запаси природного газу на шельфі Чорного та Азовського морів оцінили в 48 млрд кубометрів

Державна служба геології та надр України оцінює балансові запаси природного газу, який може бути видобутий на шельфі Чорного і Азовського морів, на рівні 48 мільярдів кубометрів.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на УНІАН

Також наголошується, що балансові запаси нафти на шельфі Чорного моря становлять 3,22 мільйона тонн.

Повідомляється, що на сьогоднішній день Держгеонадр розглядає заявки на геологічне вивчення та розробку родовищ газу на шельфі Чорного і Азовського морів тільки від однієї компанії – державної компанії “Укргазвидобування”.

Нагадаємо, що на початку жовтня голова “Укргазвидобування” Олег Прохоренко повідомив про плани компанії почати видобувати газ на ділянках, які розташовані шельфі Чорного моря, і вже за 5-7 років вийти на показник видобутку 5 мільярдів кубометрів газу на рік. За його оцінками, потенційні запаси газу на шельфі становлять від 80 до 300 мільярдів кубометрів. Держкомпанія розраховує розпочати розвідувальне буріння в 2019-2020 року і вийти на промисловий видобуток на початку 2021 року.

У 2016 році Україна збільшила видобуток газу на 0,5% – до 19,8 мільярда кубометрів. За 9 місяців 2017 видобуток зріс на 2,6% – до 15,5 мільярда кубометрів.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають