9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 18 Січня, 2022

За три роки в Україні з’явиться завод з виробництва ядерного палива

В Україні через три роки може з’явитися завод з виробництва ядерного палива.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на biz.liga.net.

Україна отримала дозвіл американській Westinghouse на використання технології виробництва ядерного палива при будівництві заводу. Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик.

За останні три роки Україна почала будівництво чотирьох ядерних об’єктів. Один з них – завод з виробництва ядерного палива. Ми отримали згоду від Westinghouse на використання її технології, і буквально через три роки можемо повністю добудувати цей завод”, – сказав він, виступаючи під час години запитань до уряду.

“Тобто за межами України залишиться лише збагачення урану, яке ми здійснювати не можемо, оскільки втратили статус ядерної держави”, – додав він.

За словами міністра, Україна поступово скорочує поставки ядерного палива з Росії та нарощує з США.

За даними Міненерго, на сьогодні Westinghouse поставила в Україну 45% ядерного палива від загального обсягу поставок, тоді як 2016 року цей показово був на рівні 15%. Решта 54% припадають на Росію, відзначили Насалик.

Сьогодні технологією виробництва палива для реакторів типу ВВЕР, якими обладнані українські атомні електростанції мають тільки компанії Westinghouse і російська ТВЕЛ.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають