9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 6 Лютого, 2023

За останні три роки в Україні ввели в експлуатацію 2 ГВт теплових потужностей та залучено 460 млн євро інвестицій

Стан та перспективи розвитку біоенергетики в Україні обговорив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук разом із Головою правління Біоенергетичної асоціації України (БАУ) Георгієм Гелетухою, керівником Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» Діаною Корсакайте та експертами на Загальних відкритих зборах БАУ.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Держенергоефективності.

Для збільшення потужностей, що виробляють тепло з відновлюваних джерел енергії, розробляємо ще низку важливих законодавчих змін, – підкреслив С.Савчук.

Один із законопроектів стосується створення конкурентного ринку твердого біопалива. Саме це питання опрацьовує Держенергоефективності разом із Проектом USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» та Біоенергетичною асоціацією України.

Механізм, який розробляється, передбачає створення системи електронної торгівлі біопаливом за зразком литовської біопаливної біржі «Baltpool».

Cеред очікуваних результатів:

  • прозорий конкурентний ринок біопалива в Україні;
  • зниження цін на сировину;
  • зростання об’ємів виробництва твердого біопалива;
  • забезпечення генеруючих потужностей необхідною сировиною;
  • залучення інвестицій на виробництво біопалива.

Ринок біопалива стимулюватиме забезпечення альтернативним паливом твердопаливних котелень та біоТЕЦ у прозорий спосіб, що дозволить громадам стати менш залежними від газу та позитивно вплине на економічний стан регіону.

Також, на засіданні розглянуто законопроект щодо впровадження конкуренції в системах теплопостачання. Під час його розробки використано досвід Литви, де завдяки новій моделі конкурентного ринку тепла зросла частка теплової енергії з біомаси в системі теплопостачання до 65 відсотків.

blank

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають